Przepisy.pl - Przepisy kulinarne - Twoja baza przepisów pixel
* Znajdziesz nas w sklepach sieci Biedronka od 15.04 do 21.04 lub do wyczerpania zapasów
zdjecie
Mamy się czym chwalić! Mięso roślinne JakMielone The Vegetarian Butcher zajęło pierwsze miejsce w kategorii Najlepszy Roślinny Produkt 2021 dla Profesjonalistów w konkursie plebiscytowym RoślinnieJemy, zdobywając nagrodę Chefs for Change. Nasze JakNuggetsy zdobyły drugie miejsce w kategorii Najlepszy Roślinny Debiut Gastronomiczny 2021!

Dziękujemy za Wasze wsparcie i zaufanie!
undefined
Magic Mince
undefined
Lucky Nuggets
undefined
Unbelievabull Burger
undefined
Chickened Out Chunks

Nasze wegetariańskie przepisy

Jak zastąpić mięso roślinami? Skorzystaj z naszych przepisów i inspiracji na każdą okazję.

Dzięki naszym produktom nie musisz rezygnować ze swoich ulubionych smaków!
produkt

MaGIC MINCe

Doskonałe na każdą okazję. Zwarta struktura, smak i tekstura, której szukają wszyscy miłośnicy mięsa mielonego. Idealne do sosów, makaronu oraz potrawek lub jako farsz do wrapów.

Skład i wartości odżywcze

Wartości odżywcze w 100g: Energia 524.00 kJ, 125.00 kcal; Tłuszcz 0.50 g, w tym kwasy tłuszczowe 0.100 g; Węglowodany 2.80 g, w tym cukry 0.50 g ;Błonnik 7.0 g; Białko 24.00 g; Sól 1.60 g
Skład: baza SOJOWA (95%) (woda, białko SOJOWE), kwas (mleczan potasu), ekstrakt słodu JĘCZMIENNEGO, syrop glukozowy, hydrolizowane białko SOJOWE, aromaty naturalne, ocet spirytusowy, sól, barwnik (karmel), przyprawy, żelazo, witamina B12. Może zawierać mleko, jaja, orzechy i orzechy ziemne.
vegan
Zobacz przepisy
produkt

UnBeLIEVABUll BuRGER

Soczysty hamburger – oda do wegetariańskiego, świadomego stylu życia. Kusi pysznym smakiem i niesamowitym aromatem. Przyciąga i inspiruje wszystkich miłośników klasycznych burgerów!

Skład i wartości odżywcze

Wartości odżywcze w 100g: Energia 709.00 kJ, 170.00 kcal; Tłuszcz 8.60 g, w tym kwasy tłuszczowe 1.400 g; Węglowodany 6.50 g, w tym cukry 1.50 g; Błonnik 0.5 g; Białko 17.00 g; Sól 1.20 g
Skład: baza SOJOWA (71%) (woda, białko SOJOWE, białko PSZENNE, skrobia PSZENNA), olej słonecznikowy, cebula, białko JAJA kurzego*, skrobia ziemniaczana, ekstrakty z przypraw (oregano, kolendry, goździków, cebuli), przyprawy (gałka muszkatołowa, kolendra, pieprz bały, imbir), cukier karmelizowany, aromat naturalny, substancja zagęszczająca (przetworzone wodorosty morskie z gatunku Eucheuma), glukoza, tłuszcz palmowy, aromaty, sól, żelazo, witamina B12. Może zawierać mleko, orzechy. *Z jaj z chowu na wolnym wybiegu. Odpowiedni dla wegetarian (owo-lakto-wegetarian).
Zobacz przepisy
produkt

LuCKY NUGGeTS

W 100% wegańskie nuggetsy w chrupiącej panierce. Składniki pochodzenia roślinnego, zioła i przyprawy, których aromat zachwyci każdego konesera drobiu. Smakosze w każdym wieku nie będą mogli wyjść z podziwu!

Skład i wartości odżywcze

Wartości odżywcze w 100g: Energia 993.00 kJ, 237.00 kcal; Tłuszcz 12.70 g, w tym kwasy tłuszczowe 0.930 g; Węglowodany 18.80 g, w tym cukry 0.68 g; Błonnik 5.0 g; Białko 9.60 g
Skład: baza SOJOWA (69%) (woda, białko SOJOWE), płatki kukurydziane (kukurydza, cukier), olej słonecznikowy, mąka (kukurydziana, ryżowa),błonnik OWSIANY, olej rzepakowy, aromaty naturalne, skrobia kukurydziana, kwas (kwas cytrynowy), substancja zagęszczająca (metyloceluloza), skrobia modyfikowana kukurydziana, sól, żelazo, witamina B12. Może zawierać jaja, mleko, orzechy.
vegan
Zobacz przepisy
produkt

ChiCKENED oUT cHuNKS

W 100% wegańskie kawałki o smaku i strukturze drobiu. Oferują taką samą różnorodność zastosowania jak w przypadku klasycznych kawałków kurczaka. Idealne do makaronów, sałatek lub wrapów. Innowacyjne i przepyszne!

Skład i wartości odżywcze

Wartości odżywcze w 100g: Energia 685.00 kJ, 164.00 kcal; Tłuszcz 4.80 g, w tym kwasy tłuszczowe 0.600 g; Węglowodany 4.70 g, w tym cukry 0.60 g; Błonnik 8.0 g; Białko 21.00 g; Sól 1.70 g
Skład: Baza SOJOWA (93%) (woda, białko SOJOWE, sól), olej słonecznikowy, aromat naturalny. Może zawierać gluten, jaja, mleko, orzechy.
vegan
Zobacz przepisy

Szukasz inspiracji?

Do kupienia w

Dlaczego stawiamy na mięso roślinne?

Oferujemy alternatywę dla tradycyjnego mięsa, która smakuje jak mięso zwierzęce i zapewnia podobne wartości odżywcze, tylko że w oparciu o składniki roślinne. Powszechnie uważa się, że tłuszcze roślinne są zdrowsze od zwierzęcych.

Wykluczamy zwierzęta z procesu produkcji
Naszą misją jest uwolnienie zwierząt z łańcucha produkcji żywności poprzez zaoferowanie kompletnej i pysznej alternatywy dla mięsa zwierzęcego. Zapewni to nie tylko ogromne korzyści w zakresie wydajności, przyrody, środowiska naturalnego, klimatu, różnorodności biologicznej i światowego zaopatrzenia w żywność, ale także w zakresie dobrostanu zwierząt.
butcher-of-the-future-image
Zmniejszamy ślad węglowy
Chów i hodowla zwierząt mają negatywny wpływ na środowisko. Utrzymywanie bydła odpowiada za znaczną emisje metanu i podtlenku azotu. Przemysłowe hodowle zanieczyszczają wody gruntowe i gleby, a fermy drobiu zanieczyszczają powietrze, co ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Nasze roślinne mięso jest wolne od tych czynników degradujących środowisko. Tworzymy je głównie z soi, dzięki czemu mają niewielki ślad węglowy w porównaniu z tradycyjnym mięsem.
butcher-of-the-future-image

FAQ

+
Dlaczego wasze produkty mają mięsne nazwy?
Powodem, dla którego nazywamy nasze produkty po ich mięsnych odpowiednikach, jest chęć konkurowania z mięsem zwierzęcym. Chociaż wyraźnie zaznaczamy, że nasze mięso jest wegetariańskie, oferowane przez nas produkty muszą być co najmniej tak samo smaczne jak ich zwierzęcy odpowiednik, pod względem samego smaku jak i konsystencji. Ponieważ tworzymy produkty, które oferują smak i konsystencję podobną do mięsa, wybieramy nazwy produktów, które jasno określają, czego może oczekiwać nasz konsument. Dzięki temu mamy nadzieję, że wybór alternatywy wegetariańskiej lub wegańskiej będzie jeszcze łatwiejszy.
+
Czy wasze produkty są zdrowe?
Używamy tylko najlepszych składników, ale nie podajemy konkretnych oświadczeń zdrowotnych dla naszych produktów. Są one bogate w białko i błonnik, a powszechnie uważa się, że tłuszcze roślinne są zdrowsze od tłuszczów zwierzęcych. Nasze produkty odpowiadają nie tylko smakowi tradycyjnego mięsa, ale także jego wartościom odżywczym.
+
Skąd pochodzi używana do produkcji soja?
Soja, którą wykorzystujemy jako bazę naszego wegetariańskiego asortymentu mięsnego, jest wolna od GMO (nie jest genetycznie modyfikowana). Pochodzi z upraw na małą skalę z Ameryki Południowej (poza Amazonką), środkowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych, Kanady i Azji. Te uprawy na małą skalę nie przyczyniają się do wycinek lasów. Soja modyfikowana genetycznie jest wykorzystywana głównie do produkcji pasz i tanich produktów spożywczych i The Vegetarian Butcher stanowczo odrzuca stosowanie tego typu soi.
+
Dlaczego nazywacie się „The Vegetarian Butcher”?
The Vegetarian Butcher oferuje wegetariańskie produkty, które pod względem smaku i tekstury są tożsame z mięsem zwierzęcym, dla tych, którzy kochają smak i strukturę mięsa. Większość ludzi nie przestaje jeść mięsa zwierzęcego, ponieważ nie lubią smaku i struktury mięsa, ale z powodu troski o klimat i dobrostan zwierząt.The Vegetarian Butcher ma na celu dostarczenie produktów dla miłośników mięsa, którzy chcą nadal doświadczać tych samych doznań smakowych w wegetariańskiej wersji.
Amazing grazed