
Składniki
1 sztuka
750 gramów
300 gramów
1 sztuka
200 gramów
1.2 szklanki
3 łyżki
2 łyżki
2 łyżeczki
1 szczypta
1 szczypta
2 łyżki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Czosnek rozkrój i nasmaruj nim przygotowane żaroodporne naczynie, następnie natłuść i odstaw.
Krok 2
Warzywa opłucz, rozdziel na mniejsze różyczki i obgotuj w lekko osolonej wodzie przez ok. 10-15 min. Odcedź, przełóż do formy do zapiekania i posyp pokrojoną w kostkę szynką.
Krok 3
Z mąki i masła przygotuj zasmażkę i rozprowadź ją szklanką wywaru pozostałego po gotowaniu warzyw. Dodaj starty na drobnych oczkach tarki ser i mieszaj do całkowitego połączenia składników. Dopraw do smaku solą i curry.
Krok 4
Polej warzywa przygotowanym sosem i oprósz ziarnami słonecznika. Zapiekaj w temperaturze 200 stopni przez ok. 15-20 min.
Przepisy w Waszym wykonaniu

średnie
Polecane przepisy
Inne przepisy
Sos pomidorowy to niezbędnik we włoskiej kuchni, ale nie tylko! Nie wyobrażamy sobie bez niego tradycyjnych gołąbków i klopsów. Możecie przyrządzić go na kilka sposobów, a do każdego potrzebne będą inne składniki. Doskonale sprawdzi się jednak koncentrat, który przyspiesza proces przygotowań. Jesteście ciekawi, jak zrobić sos pomidorowy z koncentratu pomidorowego? Sprawdźcie sami!
Czytaj więcejOryginalna receptura wytwarzania sera halloumi jest pilnie strzeżona przez mieszkańców wyspy, z której pochodzi, czyli z Cypru. Trudno się dziwić! Ser halloumi jest dla Cypryjczyków dobrem narodowym, a dla Polaków pysznym dodatkiem do wielu dań. Chcecie się dowiedzieć, jak przygotować ten pyszny ser na patelni? Czy przygotowanie go w domu jest trudnym zadaniem? Zostańcie z nami!
Czytaj więcej




























