Przepisy.pl - Przepisy kulinarne - Twoja baza przepisów pixel

Ciekawostki i porady

Zimowe lody topnieją w jednym szczególnym dniu. 14 lutego obchodzimy święto miłości czyli Walentynki. W ten dzień okazujemy miłość i przyjaźń naszym najbliższym, w ten dzień celebrujemy to co nas łączy i to co w nas najlepsze.

Czytaj więcej

Delikatne, puszyste pączki. Z jednej strony proste w przygotowaniu, z drugiej – wymagające uwagi. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić dobre pączki, pamiętaj o kilku radach, dzięki którym zawsze wyjdą doskonałe, a ich brzegi zwieńczy złota obwódka.

Czytaj więcej

przepisy.pl - SpaghettiSpaghetti

Spaghetti to jednocześnie nazwa makaronu, jak i potrawy, która, jak większość dań makaronowych, wywodzi się z Włoch. Długie makaronowe nitki, polane smacznym sosem stanowią danie lubiane i cieszące się dużą popularnością. Nie wymaga ono skomplikowanych przygotowań i godzin spędzonych w kuchni – wystarczy tylko zatroszczyć się o składniki dobrej jakości i voilà – danie gotowe. Makaron najlepszy będzie wtedy, kiedy wyprodukowany został z semoliny, gruboziarnistej mąki, której użycie gwarantuje jego sprężystość. Ważny też jest sposób, w jaki gotuje się makaron. Do gotującej się wody warto dodać kilka kropel oleju lub oliwy – zapobiega to sklejaniu się jego nitek. Niebagatelny wpływ na makaron ma czas jego gotowania. Makaron idealny według włoskich standardów – al dente, inaczej nazywany półtwardym – to taki, który będzie stawiał opór zębom przy gryzieniu. Równie istotny, co wybór makaronu, jest wybór spośród mnóstwa sosów wynalezionych na potrzeby tej potrawy. Są one często przyrządzane na bazie pomidorów, a najpopularniejsze z nich to: bolognese – z mielonym mięsem i napoli – jego wegetariański odpowiednik. Równie popularny jest sos carbonara, przyrządzany na bazie śmietany, któremu charakteru dodaje boczek. Gotowe spaghetti warto odpowiednio podać. Sprawdzi się tu dodatek tartego parmezanu lub innego twardego sera i ziół (świeżych lub suszonych), np. bazylii lub oregano. Zainspiruj się naszymi przepisami i już dziś przygotuj makaron z wybranym sosem. Sprawdzi się zarówno na obiad, jak i na wczesną kolację.