Posiłek | Przepisy.pl | Przepisy.pl pixel

Przepisy na Posiłek

4082 przepisy

Ciekawostki i porady

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych zawsze są świetną okazją dla wszystkich kucharzy, żeby się wykazać. Oto czas powrotu do tradycyjnych receptur – w końcu niektóre z potraw jadane są wyłącznie raz w roku właśnie przy tej okazji.

Czytaj więcej

W tę Wielkanoc przygotuj wyjątkowe, smaczne dania inspirowane sprawdzonymi, klasycznymi przepisami. Dobre będą nie tylko faszerowane jajka, ale również różnego rodzaju mięsa.

Czytaj więcej

przepisy.pl - PosiłekPosiłek

Komponowanie codziennych posiłków dla niektórych jest dużą frajdą. Wyszukiwanie nowych przepisów, tworzenie estetycznych kompozycji, które mogłyby być ozdobą niejednego bloga kulinarnego, dla części kucharzy zamienia się w prawdziwą pasję. Nagromadzenie codziennych obowiązków sprawia jednak, że dla dużego grona osób tworzenie jadłospisu na każdy dzień staje się sporym wyzwaniem. Chcecie jeść smacznie i różnorodnie, ale czasem brakuje wam inspiracji? Z naszych pomysłów możecie korzystać od rana do wieczora.

Dla kogo?

Jesteście specjalistami w dziedzinie deserów, ale waszą piętą achillesową są śniadania? A może potraficie stworzyć zjawiskowe danie główne, lecz brakuje wam patentów na smakowitą kolację? Każdy posiłek rządzi się swoimi prawami. Przygotowanie śniadania zwykle nie powinno zabierać zbyt wiele czasu, a przyrządzając lunch do pracy, należy pamiętać, że powinien być łatwy w transporcie i nadawać się do zjedzenia poza wygodną jadalnią. Z naszymi wskazówkami dużo łatwiej będzie się zorganizować.

Na jaką okazję?

Można uwielbiać przyjęcia, bale i święta, lecz są to wydarzenia okazjonalne. Większą uwagę trzeba poświęcić codziennym posiłkom, które nie muszą sprowadzać się do makaronu z sosem ze słoika. Omlet lub szakszuka obudzą największego śpiocha. W ramach dodatku do obiadowego dania głównego wykorzystujcie nie tylko gotowane ziemniaki. Zapas rozmaitych kasz i ryżów jest jak najbardziej wskazany. Sałatka to propozycja zarówno na przekąskę między głównymi posiłkami, jak i barwną kolację.

Czy wiesz, że?

Obmyślając posiłki do pracy lub szkoły, warto inspirować się japońskim bento. To potrawa serwowana na wynos w przeznaczonym do tego pudełku. Ważną rolę odgrywa sposób podania składników – powinny być podzielone tak, by można było zjeść je na jeden kęs. Niezwykle ważne jest także estetyczne ułożenie produktów.

Dla urozmaicenia:

Planując codzienne menu, przekonajcie się do gotowania z resztek. Jest to nie tylko ekonomiczne, ale też modne. Mięso z rosołu zamieńcie w nadzienie do krokietów, a niewykorzystane w daniach wędliny i warzywa umieśćcie w zapiekankach.