Przepisy na Babka piaskowa
15 przepisów
Filtrowanie: wyczyść filtry
Sortowanie:
Ciekawostki i porady
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejBabka piaskowa
Babka piaskowa to bardzo popularne, często kojarzone ze świętami wielkanocnymi, ciasto. Do jej przygotowania nie trzeba wykorzystywać wielu naczyń. Możesz przyrządzić ją w jednej misce w szybki i prosty sposób. Stanowi zatem dobrą propozycję na deser, na który nie chcesz poświęcać zbyt wiele czasu. Do przygotowania podstawowej wersji babki piaskowej będziesz potrzebować jedynie kilku składników. Zwróć uwagę na mąkę. Zazwyczaj wykorzystuje się pszenną. Jednak, by babka miała bardziej zwartą fakturę, poleca się pomieszanie jej z mąką ziemniaczaną. Poza tym konieczne jest użycie: jajek, margaryny i proszku do pieczenia oraz cukru. Ważne jest, by żółtka dokładnie utrzeć z ostatnim z wymienionych składników. Dzięki takiemu zabiegowi unikniesz mało estetycznych grudek w cieście. Możesz również rozpuścić cukier wcześniej w ciepłej wodzie. Zadbaj jednak o to, by nie uległ procesowi karmelizacji. Jeśli chcesz, by Twoja babka wyszła puszysta i miękka, postaraj się o ubite na sztywno białka. Wszystko połącz ze sobą i zapiecz w odpowiedniej formie. Jeśli chcesz urozmaicić tę podstawową wersję, spróbuj koniecznie przepisów z tej kategorii. Przykładowo: do przygotowywanej masy na ciasto dodaj aromat migdałowy lub waniliowy – wyjątkowo uniwersalne dodatki do wypieków. Jeśli lubisz kuchenne eksperymenty, wypróbuj ananasowego olejku. Musisz jedynie pamiętać o tym, że smak gotowego ciasta może być z jego użyciem wyjątkowo intensywny. Z babką piaskową warto połączyć również sok z cytryny. Jeśli chcesz spróbować tej wersji, do masy dorzuć startą na drobnych oczkach i uprzednio sparzoną skórkę z cytryny oraz wyciśnięty sok z jej połówki. Wtedy skomponuje się ona dobrze ze skórką z pomarańczy, którą przyozdobisz swój wypiek. Jeśli masz ochotę, do części ciasta – w osobnej misce – dodaj kakao. Następnie przełóż dwa jego rodzaje warstwowo do formy. Dzięki temu upieczone ciasto będzie dwukolorowe i tym samym zyska ciekawszy wygląd. Babkę piaskową podawaj oprószoną cukrem pudrem, z ułożoną na wierzchu skórką z cytrusów lub polaną lukrem. Przyjrzyj się naszym przepisom i koniecznie wypróbuj któryś z nich.