Przepisy na Serniki na zimno
13 przepisów
Filtrowanie: wyczyść filtry
Sortowanie:
Ciekawostki i porady
Dzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.
Czytaj więcejW sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.
Czytaj więcej
Serniki na zimno
Lato i gorące dni sprawiają, że z pewnością nie masz ochoty na włączanie piekarnika. Mimo to trudno jest zrezygnować z domowych wypieków. By pogodzić jedno z drugim, polecamy pyszne serniki na zimno! Doskonale nadają się na deser i jako słodka przekąska. Ponadto schłodzone i podane na przykład z gałką lodów, przynoszą miłe orzeźwienie. Jeśli masz ochotę i nie przeszkadza Ci upał, możesz przygotować taki sernik na zimno, ale z podstawą z upieczonego ciasta. Do przyrządzenia masy potrzebujesz przede wszystkim: margaryny oraz proszku do pieczenia, mąki, jajek i cukru. W zależności od propozycji podania – ciasto upiecz w okrągłej tortownicy lub na prostokątnej blasze. Jeśli jednak wolisz wersję zupełnie bez pieczenia, możesz wykorzystać zamiast ciasta gotowe biszkopty. Świetnie sprawdzą się szczególnie okrągłe, którymi wyłożysz formę. Masę serową przygotowuje się przede wszystkim na bazie twarogu lub serków homogenizowanych. Jeśli preferujesz twaróg, koniecznie wcześniej zetrzyj go lub dokładnie zmiel z cukrem. Ważne jest to, by uzyskał jednolitą i aksamitną konsystencję. Dzięki temu deser z pewnością będzie smaczniejszy i unikniesz mało estetycznych grudek. W drugim wariancie biały ser z powodzeniem zastąpisz serkami homogenizowanymi. W zależności od preferowanego smaku, kup śmietankowe, waniliowe bądź owocowe. Poza tym, by masa była spójna użyj żelatyny. Wszystko należy mieszać ze sobą stopniowo i dokładnie. Całość przełożona warstwowo do tortownicy, powinna mocno się schłodzić. Wtedy będzie zwarta i idealna do krojenia. Sernik warto przyozdobić za pomocą ulubionej galaretki. Jako dodatek świetnie sprawdzą się też świeże owoce, głównie maliny, truskawki i porzeczki, które swoją kwaskowatością przełamują słodycz serowej masy. Wykorzystuj je w dowolnych kompozycjach. Owoce możesz dodać do masy serowej lub do galaretki. Możesz też posypać nimi gotowy kawałek ciasta podany na talerzyku. Sernik przechowuj w chłodnej temperaturze. Sprawdź nasze sprawdzone przepisy na to popularne ciasto i wybierz swój ulubiony wariant.