Dania i potrawy z borowikami | Przepisy.pl pixel

Przepisy na Borowiki

27 przepisów

Filtrowanie i sortowanie
Zamknij filtr
Filtrowanie:Sortowanie:

Filtrowanie: wyczyść filtry

Sortowanie:

logo przepisy.pl

Ciekawostki i porady

Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy.

Czytaj więcej

Cukinia to pyszne warzywo, które zyskało swą popularność ze względu na dostępność i łatwość wykorzystania w kuchni. I choć sezon na cukinie zaczyna się w sierpniu i trwa do końca lata, to jej smakiem możecie delektować się cały rok.

Czytaj więcej

przepisy.pl - BorowikiBorowiki

Gdy w restauracyjnym menu pojawiają się potrawy z borowikami, można spodziewać się naprawdę wybornej uczty. Nic nie stoi na przeszkodzie, by te wyśmienite specjały odtworzyć w zaciszu własnej kuchni. Borowik to niekwestionowany król wśród leśnych przysmaków, z którym wszystkie składniki zyskują na szlachetności. Od przystawki, przez danie główne, aż po imprezowe przekąski. Odkryjcie razem z nami wszystkie atuty borowików.

Dla kogo?

Idealny produkt dla wszystkich kucharzy, którzy chcą zabłysnąć. Z borowikami przygotujecie aromatyczną zupę i sosy, które będą zwieńczeniem dania głównego. Ten jeden składnik sprawia, że nawet najzwyklejszy makaron z kurczakiem zamienia się w niezapomnianą, popisową potrawę.

Na jaką okazję?

Wielu osobom grzybowe potrawy kojarzą się z bożonarodzeniowym menu. Wszelkie święta są doskonałą okazją do przetestowania wyjątkowego smaku borowików. Te grzyby pasują w sam raz do wykwintnej kolacji dla dwojga – w końcu przez żołądek do serca. Chcecie uczcić awans albo zdany egzamin? Niech na talerzach nie zabraknie borowików w połączeniu z rybami – pstrągiem i halibutem.

Czy wiesz, że?

Obróbka borowików nie należy do trudnych zadań, lecz praktycznych wskazówek nigdy za wiele. Podczas smażenia grzybów trzeba pamiętać o tym, by nie solić ich w trakcie tej czynności. Sól powinna być dodawana dopiero po zdjęciu borowików z ognia. Inaczej mogą wydzielać zbyt dużą ilość wody, przez co danie straci swoje walory smakowe i estetyczne.

Dla urozmaicenia:

Borowiki nadają się nie tylko do wykorzystania jako element zapiekanek, zup i gulaszów. Bardzo efektownie wyglądają faszerowane kapelusze grzybów. W nadzieniu mogą znaleźć się cebula, pomidory, papryka, brokuły, czosnek, natka pietruszki, orzechy włoskie czy sery (np. mozzarella lub gorgonzola). Próbujcie różnych wariantów!