Przepisy na Podgrzybki
22 przepisy
Filtrowanie: wyczyść filtry
Sortowanie:
Przepisy (22) 
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
Ciekawostki i porady
Na zakończenie serii postów dyniowych chciałbym wspomnieć o jej zastosowaniu w świecie słodkości. Dynię z powodzeniem wykorzystuję w różnego rodzaju wypiekach. Dodatek dyni sprawia, że ciasto staje się wilgotne.
Czytaj więcejPrzekąski, malutkie dania na jeden kęs, podajemy na początku uroczystego obiadu lub przyjęcia. Mają pobudzić apetyt, zaintrygować, zachęcić do kolejnych dań.
Czytaj więcej
Podgrzybki
Podgrzybki – czym wyróżniają się te smaczne grzyby? W lasach iglastych bardzo łatwo je znaleźć, więc są jednym z ulubionych gatunków wszystkich grzybiarzy. Oprócz tego mają intensywny smak i aromat, który po suszeniu świeżych grzybów staje się jeszcze bardziej wyrazisty. Podgrzybki to podstawa zupy grzybowej, farszu do uszek, pierogów i drożdżowych kulebiaków, ale nie tylko! O tych grzybach warto pamiętać nie tylko od święta.
Dla kogo?
Miłośnicy leśnych aromatów w kuchni myślą o podgrzybkach z dużą ekscytacją. Nawet woda, w której namaczano podgrzybki, zyskuje fantastyczny zapach, więc śmiało można wykorzystywać ją jako bazę do bulionów i zup. Są wspaniałą alternatywą dla borowików, których znalezienie bywa dużo bardziej problematyczne.
Na jaką okazję?
Podgrzybki są składnikiem wielu potraw wigilijnych i bożonarodzeniowych. Nie należy jednak szufladkować ich wyłącznie jako produktów sezonowych, nadających się do jedzenia zaledwie raz w roku. Kremowe zupy grzybowe są daniem idealnym na jesienne obiady i gorące kolacje. Można włączać je do bardziej codziennych sałatek, pod warunkiem, że wcześniej zostaną poddane obróbce termicznej. Kompozycja podgrzybków z białą fasolą i ziemniakami będzie miłą odmianą od kanapek w porze lunchu.
Czy wiesz, że?
Świeże grzyby najlepiej jest zużyć w kuchni od razu. Zachowują swoje apetyczne właściwości maksymalnie przez 24 godziny. Jeśli jednak grzybobranie było nad wyraz owocne, podgrzybki warto przechowywać w formie suszonej. Można je również zamrozić, uprzednio myjąc zimną wodą, a następnie blanszując. Po wystudzeniu należy rozłożyć je i ułożyć w zamrażalniku. Dopiero gdy będą w pełni zamrożone, można przełożyć je do pojemników, by zaoszczędzić miejsce.
Dla urozmaicenia:
Wyśmienite podgrzybki nie wymagają używania dużej ilości przypraw. Ich smak doskonale wyeksponuje szczypta tymianku i natki pietruszki. Przydatne będą także koperek, rozmaryn i trybula. Do grzybowych potrawek bardzo dobrze pasuje sos sojowy.