Przepisy z serem camembert
31 przepisów
Filtrowanie: wyczyść filtry
Sortowanie:
Ciekawostki i porady
Dzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.
Czytaj więcejW sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.
Czytaj więcej
Camembert
Na widok tego sera wielu smakoszów uśmiecha się bardzo szeroko. Prosto z Normandii na stoły przybywa camembert – prawdopodobnie najsłynniejszy ser kojarzony z Francją i… elegancją! Wystarczy zaledwie kilka kawałków, by nadać szlachetności grzankom, zupom oraz dipom. Miękka i sprężysta konsystencja camemberta sprawiają, że fantastycznie prezentuje się zarówno na desce serów, jak i pod postacią koreczków. Jego smak trudno pomylić z jakimkolwiek innym produktem.
Dla kogo?
W kuchni najlepsze są świeże artykuły, a pleśń to zwykle jednoznaczny sygnał wskazujący na to, że żywność nie nadaje się już do jedzenia. Sery pleśniowe są wyjątkiem! Ich pleśń nie tylko nie jest szkodliwa, ale przede wszystkim wpływa na niepowtarzalne walory smakowe. W przypadku camemberta pleśń tworzy miękką skórkę, dzięki której staje się produktem idealnym dla wszystkich, którzy do tej pory sceptycznie podchodzili do tego rodzaju przysmaków.
Na jaką okazję?
Camembert pokrojony na kawałki w kształcie trójkątów wygląda bardzo apetycznie – nie trzeba nic dodawać, więc to jeden ze sprawdzonych pomysłów na ekspresową przekąskę. W sam raz, gdy macie poślizg czasowy w trakcie organizowania przyjęcia. Jeśli jednak zapas czasu jest spory, camembert warto panierować – będzie cudownie chrupiący. Na co dzień świetnie pasuje do świeżego pieczywa i sałatek. Dodany do zupy albo sosu wpłynie pierwszorzędnie na kremową, gęstą konsystencję dania.
Czy wiesz, że?
By odkryć pełnię smaku camemberta, należy wyjąć go z lodówki na około godzinę przed podaniem. Czas spędzony w temperaturze pokojowej pozwoli serowi uwolnić niezrównany aromat.
Dla urozmaicenia:
Aksamitny i łagodny w smaku serowy miąższ camemberta znakomicie komponuje się z bardziej intensywnymi produktami. Łączcie go z kaparami, oliwkami, ostrymi papryczkami, orzechami. Owocowe kombinacje z jeżynami i figami też są wskazane.