Dania i potrawy z selera naciowego | Przepisy.pl pixel

Przepisy na Seler naciowy

125 przepisów

Filtrowanie i sortowanie
Zamknij filtr
Filtrowanie:Sortowanie:

Filtrowanie: wyczyść filtry

Sortowanie:

logo przepisy.pl

Ciekawostki i porady

Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.

Czytaj więcej

Dobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.

Czytaj więcej

przepisy.pl - Seler naciowySeler naciowy

Seler korzeniowy jest dobrze znany większości kucharzy. Okazuje się, że coraz większą uwagę przyciąga jego bardziej smukła odmiana naciowa o apetycznym, zielonym kolorze. Chrupkością znacznie przewyższa popularną bulwę. Lekko pikantny smak selera naciowego trudno pomylić z jakimkolwiek innym warzywem. Do tej pory nie mieliście z nim do czynienia? Wspólnie odkryjemy jego wszechstronne właściwości.

Dla kogo?

Nie da się ukryć, że nie wszyscy lubią rewolucje w kuchni i na talerzach. Wielu kucharzy wybiera produkty znane i sprawdzone. Może to jednak prowadzić do żywieniowej monotonii. Specyficzny smak selera naciowego Was nie przekonuje? Dajcie mu drugą szansę, lecz tym razem wrzućcie go do koktajlu. Nie musi występować w nim solo. Dodatek marchewki, buraka, jarmużu, awokado, grejpfruta, jabłka i gruszki sprawi, że smaki idealnie się zharmonizują. Kolejne eksperymenty z selerem naciowym to tylko kwestia czasu.

Na jaką okazję?

Czytając książkę, oglądając film lub ucząc się, lubicie coś przegryźć? Popularne słone przekąski nie są najlepszym wyborem. Za to strzałem w dziesiątkę okażą się zielone łodygi selera, które wspaniale komponują się z różnorodnymi dipami. Łagodne, ziołowe, a może pikantne? Wszystko zależy od tego, na co dziś macie ochotę. Seler naciowy to świetny sposób na efektowną przystawkę albo wyborny lunch na wynos. Nie zmięknie nawet pod wpływem bardzo wilgotnych składników. Spróbujcie go w prostym wariancie z kurczakiem i żurawiną.

Czy wiesz, że?

Seler naciowy pochodzi z pogranicza Europy oraz Azji. Roślina występuje nie tylko w uprawie, ale też w stanie dzikim, a najczęściej spotykana jest na terenach nadmorskich. Bardzo dobrze rozwija się w klimacie umiarkowanym, więc nie ma powodów, by martwić się o jej dostępność.

Dla urozmaicenia:

Zwolennicy warzywnych dań pokroju leczo rozsmakują się w pochodzącym z kuchni francuskiej ragout. Potrawę przygotowuje się w wariantach mięsnych z dziczyzną, rybami lub drobiem, a także wegetariańskich, w których im więcej warzyw, tym lepiej – warto pamiętać o selerze naciowym! Ważne jest pokrojenie jarzyn na kawałki podobnej wielkości i przyprawienie ich wyrazistymi ziołami, takimi jak świeża kolendra.