Przepisy na Placki po węgiersku
10 przepisów
Filtrowanie: wyczyść filtry
Sortowanie:
Przepisy (10) 
łatwe
łatwe
średnie
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
Ciekawostki i porady
Przygotowania do Świąt Wielkanocnych zawsze są świetną okazją dla wszystkich kucharzy, żeby się wykazać. Oto czas powrotu do tradycyjnych receptur – w końcu niektóre z potraw jadane są wyłącznie raz w roku właśnie przy tej okazji.
Czytaj więcejŻurek to aromatyczna zupa, której sekret smaku tkwi w zastosowanych przyprawach. Mogą być różne inne w zależności od tego, jaki rodzaj żuru zamierzamy przygotować. Podpowiadamy, jak doprawić żurek, aby był jak najsmaczniejszy.
Czytaj więcej
Placki po węgiersku
Placki po węgiersku są idealną propozycją na jesienny lub zimowy obiad. Sposób na połączenie placków z gulaszem powstał w Krakowie, w jednej z węgierskich restauracji. Bywają także nazywane plackami po cygańsku, myśliwsku czy zbójnicku. W zależności od sposobu przygotowania różnią się od siebie dodatkami, jednak ich podstawą są współgrające ze sobą: chrupiący placek oraz soczyste mięso w gęstym sosie. Przygotowując placki samodzielnie, należy zetrzeć surowe warzywa na tarce – z ziemniaków wcześniej ugotowanych otrzymasz szwajcarskie placuszki rosti. Grubość oczek jest dowolna, ważne, by odcisnąć ziemniaki z nadmiaru wody oraz to, by placki były chrupiące. Jeśli zależy Ci na czasie, sięgnij po specjalnie przygotowane ziemniaki suszone. Dopraw ciasto do smaku i smaż na złocisty kolor. A dodatki? Gulasz do placków po węgiersku przyrządza się najczęściej z jednego gatunku mięsa, na przykład z wieprzowiny. Warto jednak mieszać ze sobą różne rodzaje, np. wieprzowinę z wołowiną. Mięso połącz z warzywami: marchewką, pietruszką i cebulą, zrób gęsty sos i polewaj nim ciepłe placki. Dobrym sposobem na ich podanie będzie dodatek łyżki kwaśnej śmietany albo gęstego greckiego jogurtu. Jeśli chcesz, by potrawa nabrała jeszcze bardziej wyraźnego charakteru, gulaszowy sos przygotuj na bazie papryki i dopraw ostrą papryką mieloną albo pastą paprykową. Wolisz inną wersję? W takim razie zamiast papryki dodaj do sosu pieczarki albo borowiki i zapraw całość słodką śmietaną. Chociaż większość przepisów na placki po węgiersku zaleca wykorzystanie mięsa czerwonego, smaczne danie uzyskasz także, jeśli do gulaszu dodasz filet z kurczaka. Świetnym urozmaiceniem placków ziemniaczanych będzie posypanie ich tuż przed podaniem startym żółtym serem. Może to być ostry angielski cheddar albo wędzony góralski oscypek. Placki serwuj z ogórkami kiszonymi albo konserwowymi. Sprawdź nasze sposoby na placki po węgiersku i przygotuj je na najbliższy obiad. Koniecznie podziel się z nami swoją opinią. Życzymy smacznego!