Przepisy na śledzia
41 przepisów
Filtrowanie: wyczyść filtry
Sortowanie:
Przepisy (41) 
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
średnie
łatwe
łatwe
średnie
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
średnie
średnie
średnie
łatwe
średnie
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
Ciekawostki i porady
Wyrazisty smak i aromat sprawiają, że stają się przysmakiem nie tylko zapalonych grzybiarzy. Warto znaleźć miejsce wśród domowych przetworów dla przynajmniej kilku słoiczków.
Czytaj więcejBez problemu znajdziemy je w sklepach, lecz ich smak nie może równać się z walorami owoców, które przygotujemy samodzielnie. Jak suszyć śliwki? Dziś poruszymy temat suszenia śliwek w piekarniku oraz w suszarce.
Czytaj więcej
Śledzie
Srebrzysty śledź zasługuje na złoty medal w kuchni. Polskie kulinaria bez popularnego śledzika wyglądałyby zupełnie inaczej i z pewnością nie smakowałyby aż tak dobrze. W przeszłości żadne huczne przyjęcie karnawałowe nie mogło obyć się bez tej niewielkiej ryby. Do dziś pojawia się w menu jako nieodłączny element zimnej płyty podczas przyjęć i większości świąt. Do codziennych posiłków śledzie pasują równie dobrze. Co zrobić, by szybko nie spowszedniały? Mamy na to mnóstwo patentów!
Dla kogo?
Śledzie dostępne są w większości sklepów, więc koniec z wymówkami – czas na rybę w wielu odsłonach! O ile nie zdecydujecie się na świeże egzemplarze, obróbka sprowadzi się głównie do ułożenia kawałków ryby w salaterce i dodania ulubionych składników. Sałatka śledziowa już jest gotowa! Oszczędność czasu i energii – takie przepisy są obecnie na wagę złota.
Na jaką okazję?
Można eksperymentować z modnymi i egzotycznymi przekąskami, ale goście na przyjęciu zawsze chętnie powrócą do swojskiego śledzia. Impreza urodzinowa, imieninowa, sylwestrowa, a może spotkanie z dawno niewidzianymi znajomymi? Każdy pretekst jest dobry, by podać śledzie po tatarsku, z ziemniakami, orzechami, jabłkami, zielonym groszkiem albo chili. Tego typu receptury chętnie będziecie powtarzać nawet bez specjalnej okazji.
Czy wiesz, że?
Historia połowów śledzia sięga czasów średniowiecza. Ryba odegrała ważną rolę w gospodarce Anglii, Niderlandów oraz Danii. Do dzisiaj śledź pozostaje jednym z najpopularniejszych gatunków, który poławiany jest w Morzu Bałtyckim.
Dla urozmaicenia:
Bardzo dobrze smakuje śledzie wędzone. Innym lubianym rodzajem tej ryby jest pikling – przygotowywany w całości w gorącym dymie. Dla smakoszów chcących pogłębić swoją wiedzę, polecamy także kipera. Śledź w tym wariancie jest rozcinany wzdłuż, następnie peklowany i wędzony na zimno – zazwyczaj w dymie dębowym.