Przepisy na Paszteciki
34 przepisy
Filtrowanie: wyczyść filtry
Sortowanie:
Przepisy (34) 
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
średnie
łatwe
łatwe
średnie
łatwe
średnie
średnie
łatwe
Ciekawostki i porady
Przygotowywanie posiłków przy użyciu pary wodnej to przepis na posiłek idealny. Soczyste mięsa i chrupiące warzywa z pełnią właściwości odżywczych, ale bez zbędnego tłuszczu – to możliwe! I niezwykle proste w wykonaniu. Duże kulinarne doświadczenie nie jest wymagane!
Czytaj więcejBananowiec to najprostsze ciasto świata! Przygotowanie tego wypieku jest niezwykle szybkie, a efekty zawsze zachwycają. Próbowaliście kiedyś bananowca? Jeżeli nie, to najwyższa pora, by to zmienić! Chcecie poznać sprawdzony przepis, z pomocą którego przygotujecie ten wypiek?
Czytaj więcej
Paszteciki
Paszteciki to drobne przekąski z wytrawnym nadzieniem. Przyrządza się je z różnych rodzajów ciast: francuskiego, drożdżowego albo kruchego. Mogą mieć różne kształty: pierożków, rogalików, sakiewek. Jeśli zależy Ci na czasie, dobrym sposobem na przyrządzenie pasztecików, będzie zrobienie miniroladek. Zawiń dodatki w płat ciasta, upiecz, a następnie podziel na mniejsze kawałki. Czym nadziewać paszteciki? Sposobów na przygotowanie smacznego farszu jest bardzo dużo. Popularne jest mięso mielone wieprzowe. Mięso do pasztecików przygotuj z dodatkiem cebuli lub grzybów. Smaczne będzie również w sosie. Przygotuj np. sos pomidorowy, tak, by był odpowiednio gęsty i zrób nadzienie bolognese. Mięso mielone dobrze smakować będzie także z dodatkiem pora podsmażonego wcześniej z papryczką chili, albo na słodko, z ananasem i winogronami. Istnieje także mnóstwo możliwości na zrobienie pasztecików bezmięsnych. Sprawdzą się warzywa, np. szpinak z fetą, suszonymi pomidorami i orzeszkami. Gęsty farsz przygotuj z grochu: namocz go dzień wcześniej, ugotuj, a następnie dopraw cebulą, imbirem, pietruszką i czosnkiem. Popularne jest też nadzienie grzybowe. Żeby je przyrządzić, wykorzystaj dowolne grzyby: prawdziwki, pieczarki albo leśne grzyby suszone. Żeby nadać im wyrazistości, dodaj do nich jeszcze jeden składnik. Dobrze będą komponowały się z kiszoną kapustą. Pasować będzie także ser pleśniowy, np. brie albo camembert. Jeśli wolisz ser żółty, wykorzystaj cheddar albo goudę. Do pasztecików sprawdzi się nadzienie z kaszy. Może to być odpowiednio doprawiona kasza jaglana albo urozmaicona mieszanka. Kaszę gryczaną połącz z pieczarkami i żółtym serem albo z grzybami i pietruszką. Przed upieczeniem posmaruj ciasto roztrzepanym jajkiem i posyp wybranym dodatkiem. Do pasztecików z kapustą, grzybami czy mięsem, pasować będzie kminek. Smak nadzienia z grochu podkreśl czarnuszką, a jeśli zdecydowałeś się na owoce, posyp swoje wypieki sezamem. Paszteciki serwuj z dipami, np. czosnkowym, ziołowym albo z konfiturą żurawinową – w zależności od nadzienia.