Przepisy na Obiad wegetariański
104 przepisy
Filtrowanie: wyczyść filtry
Sortowanie:
Ciekawostki i porady
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejObiad wegetariański
Kuchnia wegetariańska obfituje w ciekawe, smaczne i kolorowe potrawy. Nadziewane warzywa, zapiekanki, czy może bezmięsne kotlety z surówkami i kaszą? Co warto przygotować na wegetariański obiad? Koniecznie sprawdź dania z tej kategorii. Na przykład smaczny ratatouille, prowansalski gulasz, w którego skład wchodzą głównie: papryka, bakłażany, cukinia, pomidory oraz cebula. Gotowy serwuje się na ciepło, dobrze będzie smakował z dodatkiem świeżego pieczywa, np. chrupiącej bagietki lub chleba razowego z ziarnami słonecznika. Ratatouille wykorzystasz również jako farsz do wrapów czy naleśników. Innym przykładem dania wegetariańskiego jest falafel, bliskowschodni kotlet z ciecierzycy. Smaży się go na głębokim tłuszczu i podaje w pieczywie z dodatkiem warzyw i sosów. Dzięki temu, że ciecierzyca ma delikatny smak, falafele doprawisz na wiele sposobów. Oprócz wersji klasycznej – z kolendrą, czosnkiem i kuminem – wypróbuj również tej z ostrą papryką, sezamem oraz serem kozim. Falafel dobrze sprawdzi się jako zamiennik mięsnego kotleta. Podawaj go z ugotowanymi w mundurkach ziemniakami, brązowym ryżem, kaszą albo frytkami. Przyrządzaj również inne dania, w których mięso zastępuje się warzywami. Spróbuj np. gulaszu z dyni, pulpetów z soczewicy albo czerwonej fasoli w stylu tikka masala. Warzywa strączkowe to także świetna baza farszów, np. do pierogów, naleśników czy krokietów. Ich suche wersje namocz wcześniej w wodzie, dzięki czemu odpowiednio zmiękną. Przed ugotowaniem wypłucz ziarna i zalej je świeżą wodą. Jeśli przygotowujesz obiad zarówno dla wegetarian, jak i osób jedzących mięso, zdecyduj się na potrawy, które z łatwością przyrządzisz w dwóch wersjach. Należą do nich różnego rodzaju zapiekanki i tarty. Upiecz quiche ze szpinakiem i pomidorami albo przygotuj gnocchi z sosem pomidorowym, dobrze doprawionym włoskimi ziołami. Zobacz naszą bazę przepisów na bezmięsne obiady. Oprócz nich, czekają na Ciebie również wskazówki i porady ułatwiające przyrządzanie poszczególnych dań. Koniecznie je przetestuj.