Dania z Faszerowanymi Warzywami
92 przepisy
Filtrowanie: wyczyść filtry
Sortowanie:
Ciekawostki i porady
Polędwiczki wieprzowe jadasz tylko od święta i zazwyczaj wyłącznie w restauracji, w której ich przyrządzeniem zajmuje się profesjonalny szef kuchni? Po co się ograniczać? Smakiem tego delikatnego mięsa można cieszyć się znacznie częściej i to we własnej jadalni. Jak smażyć polędwiczki, żeby były soczyste? Jak przygotować mięso i z jakimi dodatkami je podawać?
Czytaj więcejSłodycz miodu fantastycznie kontrastuje z goryczkowym smakiem musztardy. Nic więc dziwnego, że sos musztardowo-miodowy świetnie komponuje się z wieloma składnikami – zwłaszcza o naturalnie łagodnym smaku. Korzystaj z niego zawsze wtedy, gdy twoim potrawom brakuje wyrazu. Prosty w przygotowaniu sos miodowo-musztardowy do burgera pasuje tak samo dobrze, jak do ryb, sałatek, pieczonych mięs, a nawet kanapek.
Czytaj więcej
Faszerowane warzywa
Szukasz sposobu na podanie warzyw jako dania głównego? Spróbuj przygotować je w wersji faszerowanej. Do nadziewania nadaje się wiele różnych gatunków, popularne w takiej postaci są np.: papryka, bakłażan, pomidory, ziemniaki i cukinia. Zobacz jednak, jak smakują inne, takie jak: patisony, cebula czy kapusta. Po wydrążeniu warzyw nie wyrzucaj ich miąższu. Podziel go na małe kawałki i użyj do farszu albo do przygotowania innego dania. Podczas pieczenia pilnuj, by warzywa za bardzo nie zmiękły, ponieważ stracą wtedy swój kształt. Wybierz bazę do nadzienia. Nadawać będzie się biały ryż, kuskus oraz wszelkiego rodzaju kasze, również te gruboziarniste. Wypróbuj także makaron, np. bardzo drobny orzo, którego kształt przypomina ryż. Wiele przepisów z łatwością zmodyfikujesz. Kuskus zastąpisz kaszą jaglaną albo bulgurem. Do farszu dodaj też mięso, na przykład drobno pokrojonego kurczaka albo mięso mielone. Dobrym rozwiązaniem jest też użycie krewetek czy łososia wędzonego, które jednocześnie mogą posłużyć za dekorację. W wersji wegetariańskiej sprawdzi się czerwona lub zielona soczewica i warzywa. Nadzienie dopraw, w zależności od użytych składników: cebulą, czosnkiem, kuminem, parmezanem, chili lub szalotką. Smaczne będzie też w wersji delikatnie słodkiej, np. do zapiekanych pomidorów. Wykorzystaj do nich rodzynki, ananasa i suszone morele. Warzywa faszerowane mogą stanowić nie tylko samodzielne danie. Są też dobrym dodatkiem do potraw głównych. Niektóre z nich podasz na zimno – np. faszerowane twarożkiem łódeczki z ogórków albo pomidory z sałatką z owoców morza. Zastanawiasz się, jak dobrać poszczególne składniki? Wypróbuj paprykę zapiekaną z ryżem. Do farszu dodaj krewetki, ser pleśniowy, orzeszki pinii i śmietanę. Dopraw do smaku. Faszerowane bakłażany zapiecz z beszamelem. Dodaj do nich mięso mielone oraz pomidory i mozzarellę. Szukasz nadzienia odpowiedniego do cebuli? Wybierz delikatną wersję, na przykład szpinak lub pieczarki. Sprawdź nasze przepisy, znajdziesz w nich wiele ciekawych inspiracji.