Przepisy na Placki ziemniaczane
62 przepisy
Filtrowanie: wyczyść filtry
Sortowanie:
Ciekawostki i porady
Jeszcze kilka lat temu sushi uznawano za egzotyczny przysmak, którego w Polsce skosztować można było tylko w nielicznych restauracjach, specjalizujących się w tej japońskiej potrawie. Z biegiem czasu lokali z sushi pojawiało się coraz więcej, w tym momencie serwowane bywa w licznych food truckach, a apetyczne rolki można zjeść nawet w biegu.
Czytaj więcejNuggetsy to pyszne chrupiące kąski, które w szybki sposób można przygotować w domu. Najlepiej smakują w towarzystwie aromatycznych sosów i frytek. Jesteście ciekawi, jak zrobić domowe nuggetsy? Koniecznie zostańcie z nami i poznajcie kilka wskazówek, które pozwolą Wam cieszyć się smakiem nuggetsów w pysznej panierce.
Czytaj więcejPlacki ziemniaczane
Placki ziemniaczane – prosta potrawa, którą możesz przyrządzić na wiele różnych wariantów. Pierwsze przepisy na nią pojawiły się już w XVII wieku, w Stoczku Warmińskim. Na nich bazują dzisiejsze, różnorodne metody serwowania placków. Ich przygotowanie nie jest czasochłonne, dzięki czemu mogą stanowić dobrą propozycję na szybki obiad. Serwuje się je na słono – z gulaszem, kwaśną śmietaną, gzikiem czy pokruszoną bryndzą. Istnieją też słodkie wersje: z cukrem, śmietaną i konfiturami. Wśród tylu możliwości każdy znajdzie swój ulubiony smak i sposób podania. Starte ziemniaki możesz sparzyć wrzącym mlekiem, dzięki temu nie ściemnieją, będą delikatniejsze i bardziej chrupiące. Na Śląsku popularne są placki ziemniaczane wypiekanie na blasze i podawanie z omastą, skwarkami z boczku lub kwaśną śmietaną. Z kolei na Podlasiu do masy dodaje się majeranek i pieprz. Opcji podania gotowego dania jest wiele, ale tak naprawdę każdy jest dobry. Popularne są również placki ziemniaczane po węgiersku, połączone ze smacznym gulaszem z papryką i pieczarkami. Nie są znane jedynie w Polsce, ale także w kuchni żydowskiej, szwajcarskiej, ukraińskiej czy irlandzkiej, gdzie nazywa się je hash browns. Niezależnie od wersji przygotowania i nazwy, zasada jest ta sama: należy je podawać zaraz po usmażeniu, żeby zachować ich chrupkość. Aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu, placki po usmażeniu możesz położyć na papierowych ręcznikach. Placki ziemniaczane mogą być serwowane jako samodzielne danie, ale równie dobrze sprawdzają się jako dodatek do mięs. Masę do placków ziemniaczanych można urozmaicić dodatkiem cebuli, którą warto wcześniej podsmażyć. Świetnie smakują ze szpinakiem i szynką, ale też z łososiem czy krewetkami. Użyj sezonowych warzyw i łącz je z ulubionymi dodatkami. Jeśli nie masz inspiracji, a chcesz odkryć oryginalne sposoby na urozmaicenie placków ziemniaczanych – jesteś w dobrym miejscu. Przygotowaliśmy dla Ciebie bazę różnorodnych przepisów, z których na pewno wybierzesz swoje ulubione. Do dzieła!