Przepisy na zupy dla dzieci

0 przepisów

Filtrowanie i sortowanie
Zamknij filtr
Filtrowanie:Sortowanie:

Filtrowanie: wyczyść filtry

Sortowanie:

Przepisy (0)

Niestety nie znaleźliśmy żadnych przepisów :(

Ciekawostki i porady

Trudno wyobrazić sobie ciepłe miesiące bez soczystych owoców. Co zrobić z truskawek, które najsmaczniejsze są na przełomie wiosny i lata? Przygotowaliśmy dla Ciebie 6 inspiracji, nie tylko na wypieki.

Czytaj więcej

Botwinka, czyli smaczna zupa, której oryginalnego smaku dodają wczesne buraki, to jedno z popularniejszych dań w sezonie wiosenno-letnim. Jest delikatna, ale jednocześnie charakterystyczna. Jak ugotować botwinkę? – przeczytasz w poradniku.

Czytaj więcej

przepisy.pl - zupy dla dziecizupy dla dzieci

Zapewne niejeden rodzic zgodzi się ze stwierdzeniem, że dzieci bywają najbardziej surowymi i wybrednymi krytykami kulinarnymi. Przygotowując dla nich posiłki, należy pamiętać nie tylko o różnorodnym składzie potraw. Jeszcze ważniejszy jest zachęcający wygląd, który sprawi, że największy uparciuch ochoczo złapie za łyżkę. Komponując menu, nie można więc zapomnieć o zupach dla dzieci – kolorowych, pełnych smaku i zachęcających dodatków. Specjalne namowy do pojawienia się przy stole nie będą już konieczne.

Dla kogo?

Dla dzieci, ale także dla rodziców. Pamiętajcie, że najmłodsi uczą się poprzez obserwowanie i naśladowanie zachowań dorosłych. Spokojnie, nie będziecie skazani na nijakie i mało atrakcyjne przeciery. W dziecięcym menu fantastycznie sprawdzają się gęste zupy kremy, w których łatwo jest przemycić solidną porcję warzyw. Nie szalejcie tylko z ostrymi przyprawami i zbyt dużym dodatkiem soli. Ważne jest, by przyzwyczajać dziecko do naturalnego smaku produktów. Wam też to wyjdzie na dobre!

Na jaką okazję?

Smaczne zupy dla dzieci to wspaniała propozycja na każdy dzień. Przygotowuje się je szybko, więc o brak urozmaicenia w jadłospisie milusińskich nie musicie się martwić. Od zupy mlecznej czy owsianki można zacząć dzień, na obiad podać delikatny rosół lub pomidorówkę, a wieczorem postawić na rozgrzewającą zupę jarzynową. Kilka chrupiących grzanek lub kluseczek urozmaici talerze i sprawi, że dzieciaki zapytają o dokładkę.

Czy wiesz, że?

Zupy owocowej nie musicie traktować wyłącznie jako deseru. Świetnie smakuje i prezentuje się zwłaszcza w sezonie letnim, gdy świeżych produktów jest pod dostatkiem. Zupą jagodową lub truskawkową będą zajadać się wszyscy smakosze, niezależnie od wieku.

Dla urozmaicenia:

Siedzenie przy stole dla niektórych dzieci może być nużącym obowiązkiem i przykrą koniecznością. Jak zamienić to w dużo większą frajdę? Do zup dla dzieci warto dodawać makaron w kształcie literek, zwierzaków lub ulubionych bohaterów bajek.