
Składniki
1 sztuka
15 dekagramów
16 dekagramów
1 gram
15 dekagramów
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Przepis ten jest przeznaczony głównie dla wegetarian, którzy lubią eksperymentować w swojej kuchni. Ser przecieramy przez maszynkę lub ucieramy go w garnku. Wykładamy na stolnicę, dodajemy do tego mąkę, margarynę i żółtko. Wszystkie składniki siekamy dużym kuchennym nożem tak długo, aż utworzy się jednolita masa, konsystencja. Wyrabiamy ją jeszcze przez chwilę ręką i wynosimy ciasto na dwie, trzy godziny do dość zimnego pomieszczenia. Po upływie tego czasu wałkujemy ciasto na stolnicy na dość cienkie placuszki i małą szklanką wykrawamy ciasteczka. Na blasze posypanej lekko mąką smarujemy białkiem i pieczemy na złoty kolor. Po wyjęciu z pieca posypujemy cukrem-pudrem, wymieszanym z cukrem wanilinowym.
Przepisy w Waszym wykonaniu

średnie
Nie wiesz, z czym jeść bób? Możliwości jest wiele. Warto z nich korzystać, bo młody bób to prawdziwy przysmak. Bez względu czy podacie go w sałatce czy wykorzystacie do ugotowania zupy, nie pożałujecie decyzji o włożeniu go do sklepowego koszyka. Zacznijmy jednak od postaw. Ustalmy, jak jeść bób oraz jak go podawać. Ze skórką czy bez? W jakiej wersji smakuje lepiej?
Czytaj więcejRobienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku. Unikniecie dużego zamieszania w kuchni, które często łączy się z pasteryzacją na mokro. Przedstawiamy kilka wskazówek, które wyjaśnią, na czym dokładnie polega wekowanie w piekarniku i czym charakteryzuje się pasteryzacja na sucho.
Czytaj więcej