
Składniki
80 gramów
4 łyżki
4 łyżeczki
3 szklanki
Przygotowanie krok po kroku
Wartości odżywcze
Krok 1
Zagotuj 100 ml wody i wlej mleko. Dodaj cukier i zagotuj.

Krok 2
Czekoladę zetrzyj na tarce i dodaj do gotującego mleka.

Krok 3
Skrobię wymieszaj z niewielką ilością zimnego mleka i wlej do wrzącego mleka.


Dobra rada:
Posiłek jest dobrym źródłem: fosforu, witaminy B12.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy.
Czytaj więcejCukinia to pyszne warzywo, które zyskało swą popularność ze względu na dostępność i łatwość wykorzystania w kuchni. I choć sezon na cukinie zaczyna się w sierpniu i trwa do końca lata, to jej smakiem możecie delektować się cały rok.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Budyń czekoladowy
Budyń czekoladowy to wyśmienita popołudniowa przekąska. Pomimo że słodka, to w dobrze zbilansowanym jadłospisie możesz sobie na nią pozwolić. Tak przyrządzony deser możesz zjeść ze spokojnym sumieniem jeśli po południu wybierzesz się także na dłuższy spacer.
Dla kogo?
Ten podwieczorek jest świetną opcją dla wielbicieli słodkości. Podawany na ciepło, znakomicie rozgrzewa oraz syci organizm.
Na zdrowie!
Tak jak we wszystkim, tak i w spożywaniu dań ze zwiększoną ilością cukru należy zachować umiar. Sekret tkwi jednak we właściwym doborze składników. Przepis na budyń czekoladowy dostarcza do organizmu m.in. cenny wapń (235 mg, czyli 29% RWS i fosfor (227,7 mg, czyli 32,5% RWS), który odpowiada za zdrowe kości i mocne zęby.
Czy wiesz, że?
Budynie można podzielić na te słodkie oraz słone. Pierwsze traktuje się głównie jako formę deseru. Podstawowym składnikiem słodkiej masy budyniowej może być między innymi ser, mleko, orzechy albo mak. Do wytrawnej wersji często stosuje się warzywa, gotowane grzyby lub mielone mięso.