Składniki
800 gramów
300 gramów
0.5 litra
250 mililitrów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Maliny delikatnie myjemy i czyścimy z szypułek. Przekładamy pierwszą porcję do słoika.
Krok 2
Następnie wsypujemy cukier.
Krok 3
Po chwili wsypujemy kolejną porcję malin oraz cukru. Czynność powtarzamy do wyczerpania składników.
Krok 4
Po chwili wlewamy wodę.
Krok 5
Następnie wlewamy spirytus. Słoik zakręcamy i delikatnie kołyszemy. Zostawiamy na 4 tyg. Po tym czasie nalewkę odcedzamy i zlewamy do butelek. Odstawiamy w ciemne miejsce.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Przepis z alkoholem
Czy masz ukończone 18 lat?
Podobne przepisy
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Nalewka z malin
Pamiętasz czasy spędzone w ogrodzie babci, kiedy zajadałeś się malinami, a twoje palce były zabarwione ich sokiem? Możesz znów po nie sięgnąć i przypomnieć sobie wspaniały zapach tych owoców – wystarczy, że skosztujesz staropolskiej nalewki z malin zasypanych cukrem. Zachwyci cię ona przejrzystością, lejącą się konsystencją, a przede wszystkim soczyście czerwonym kolorem.
Dla kogo?
Nalewka z malin na spirytusie to zamknięte w butelce wspomnienie lata. Polecamy ją dla tych, którzy chcą przypomnieć sobie ciepłe dni: rozgrzaną słońcem ziemię, ciężkie od owoców gałęzie malinowego krzewu i dźwięki wydawane przez latające dokoła niego pszczoły. Ależ się rozmarzyliśmy!
Na jaką okazję?
Nalewka z malin ma właściwości rozgrzewające, co oznacza, że świetnie sprawdzi się w mroźne wieczory. Tradycyjna nalewka z malin ma szansę stać się hitem wszelkich spotkań w gronie najbliższych. Podaj ją gościom i pochwal się własnoręcznie zrobionym alkoholem.
Czy wiesz, że?
Dla urozmaicenia:
Masz ochotę na zimową herbatę? Dolej do niej odrobinę nalewki z malin na spirytusie. Przepis ma nie tylko walory smakowe – taki napar z prądem …. gdy wrócić do domu z mrozu.