Bażant po staropolsku przepis – Zobacz na przepisy.pl pixel

Bażant po staropolsku

Autor: garlic

ratingratingratingratingrating

1

heart
2 os.
cookedstopień trudności

trudne

czas przygotowania
90 min.
ilość porcji
4 os.
Drukuj

2 osoby wydrukowały

Pobierz pdf

17 osób zapisało

Udostępnij

Składniki

60 gramów

20 gramów

1 łyżka

40 gramów

1 sztuka

1 sztuka

100 gramów

Przygotowanie krok po kroku

Krok 1

Przygotuj skruszałą tuszkę bażanta. Odetnij głowę z szyją, ogon oraz skrzydła razem z piórami. Pozostaw je w zimnym miejscu – posłużą do dekoracji. Bażanta oskub, wypatrosz, opłukuj wewnątrz oraz na zewnątrz i osusz lnianą ściereczką.

Krok 2

Tak przygotowaną tuszkę naszpikuj paskami słoniny, osól wewnątrz i zewnątrz, obłóż plastrami słoniny oraz obwiąż nitką. Odstaw w chłodne miejsce na 24 godziny.

Krok 3

Tak przygotowanego bażanta upiecz na rożnie lub w brytfannie, polewając go gorącym tłuszczem. Pod koniec pieczenia posyp bażanta bułką tartą i polej go tłuszczem, tak aby powstała chrupiąca skorupka.

Krok 4

Owalny bochenek chleba przekrój poziomo i z wierzchniej części wydrąży ć miękisz. Skórę posmaruj masłem i wstawić do gorącego piekarnika (powinna się zrumienić).

Krok 5

Odcięte uprzednio głowę, ogon i skrzydła bażanta włóż na kilka minut do gorącego piekarnika. Upieczonego bażanta zdejmij z rożna, usuń nitkę przywiązującą plastry słoniny i ułóż na podłużnym półmisku na grzance. Przymocuj za pomocą drucika szyję z głową, skrzydła i ogon.

0

Opinie o przepisie

Przepisy w Waszym wykonaniu

  • Bażant po staropolsku - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 1
  • Bażant po staropolsku - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 2
  • Bażant po staropolsku - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 3
  • Bażant po staropolsku - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 4
  • Bażant po staropolsku - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 5
  • Bażant po staropolsku - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 6
  • Bażant po staropolsku - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 7
  • Bażant po staropolsku - zdjęcie użytkownika - zaślepka
>
<

Dzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.

Czytaj więcej

W sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.

Czytaj więcej