
Składniki
450 gramów
1.3 szklanki
3 sztuki
1.3 szklanki
2 szklanki
3 łyżeczki
300 mililitrów
2 sztuki
1 sztuka
1 sztuka
8 łyżek
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej (oprocz śmietanki). Rozmrozić szpinak i odsączyć na sitku. Można też lekko wycisnąć w ściereczkę.
Krok 2
Zmiksować jajka z cukrem na puszystą masę. Srużką wlewać powoli olej ciągle miksując. Następnie dodać mąkę z proszkiem do pieczenia. Po połączeniu wszystkich składników dodać szpinak i wymieszać delikatnie łyżką.
Krok 3
Tortownicę o wymiarach 24 cm wyłożyć papierem do pieczenia (tylko dno). Boki tortownicy wysmarować masłem i poruszyć mąką. Przelać do niej ciasto. Piec w temperaturze 175 stopni około 60 minut lub dłużej, do tzw. suchego patyczka.
Krok 4
Ciasto wyjąć z piekarnika i wystudzić. Poziomo odciąć nożem wierzch ciasta (ok 1/3) i pokruszyć. Odłożyć do miseczki. Składniki do nasączenia wymieszać i gotowym pączek nasączyć ciasto.
Krok 5
Ubić śmietankę kremówkę, pod koniec dodając śmietan-fixy i cukier wanilinowy. Można dodać ciut cukru pudru (wersja dla łasuchów).
Krok 6
Gotowy krem wyłożyć na ciasto. Wierzch posypać pokruszonym ciastem i pestkami granatu lekko dociskając. Ciasto wstawić do lodówki na 2-3 godziny.
Krok 7
Smacznego :)

Dobra rada:
Szpinak może towarzyszyć ci w posiłkach przez cały dzień – w kanapce na śniadanie, sałatce do obiadu czy z makaronem na wykwintną kolację!
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Nie wiesz, z czym jeść bób? Możliwości jest wiele. Warto z nich korzystać, bo młody bób to prawdziwy przysmak. Bez względu czy podacie go w sałatce czy wykorzystacie do ugotowania zupy, nie pożałujecie decyzji o włożeniu go do sklepowego koszyka. Zacznijmy jednak od postaw. Ustalmy, jak jeść bób oraz jak go podawać. Ze skórką czy bez? W jakiej wersji smakuje lepiej?
Czytaj więcejRobienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku. Unikniecie dużego zamieszania w kuchni, które często łączy się z pasteryzacją na mokro. Przedstawiamy kilka wskazówek, które wyjaśnią, na czym dokładnie polega wekowanie w piekarniku i czym charakteryzuje się pasteryzacja na sucho.
Czytaj więcej