Składniki
600 gramów
1 opakowanie
masa budyniowa:
750 mililitrów
2 opakowania
100 gramów
3 mililitry
120 gramów
wierzch:
250 gramów
1 opakowanie
30 gramów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Do rondla z wodą włóż puszkę mleka skondensowanego, tak aby była zanurzona w ¾ wysokości i gotuj ok. 90 min na wolnym ogniu. W ten sposób powstanie masa karmelowa do ciasta krówka.
Krok 2
Budynie wymieszaj z 250 ml mleka, cukrem i esencją waniliową, wymieszaj. Resztę mleka zagotuj w rondlu. Do wrzącego mleka wlej przygotowany budyń, całość energicznie zamieszaj. Gładką masę na ciasto krówkowe pozostaw do schodzenia.
Krok 3
W misce utrzyj mikserem masło, a następnie dodaj stopniowo ostudzony budyń cały czas ubijając masę aż będzie gładka i jednolita. Śmietankę ubij wraz z cukrem wanilinowym na sztywną pianę.
Krok 4
Dno formy wyłóż pergaminem i ułóż warstwę herbatników. Na wierzchu rozsmaruj masę karmelową, przykryj drugą warstwą herbatników i delikatnie dociśnij.
Krok 5
Następnie wyłóż masę budyniową i kolejną warstwę herbatników. Powtarzaj przekładanie jeszcze dwa razy.
Krok 6
Na koniec, na wierzchu rozsmaruj bitą śmietanę i posyp płatkami migdałów. Odstaw gotowe ciasto krówka w chłodne miejsce na 3 godziny.
Dobra rada:
Płatki migdałowe możesz uprażyć na suchej patelni na złoty kolor. Zamiast płatków do ciasta krówkowego możesz użyć także rozdrobnionych orzechów i kakao.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Krówka
Smaku cukierków – krówek nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Chrupiąca otoczka, a w środku pyszne nadzienie o lejącej konsystencji. Takie też jest ciasto krówka, które chcemy wam dziś zaproponować. Masa karmelowa, krakersy, budyń i ubita śmietana tworzą wyjątkową kompozycję, która na pewno przywoła smak tradycyjnych słodkości. Placka z przepisu na ciasto krówka nie musicie piec, co jest niewątpliwą zaletą, szczególnie dla osób zabieganych. Wystarczy, że wszystkie składniki na krówkę ułożycie w naczyniu i schłodzicie. Smacznego!
Dla kogo?
Krówka to propozycja dla każdego miłośnika karmelowego smaku. Prosty przepis na to ciasto spodoba się osobom, które nie przepadają za pieczeniem, a chcą szybko przyrządzić wyjątkowy deser do popołudniowej kawy. Krówkę – ciasto najlepsze pod słońcem – przygotujecie bez użycia piekarnika!
Na jaką okazję?
Na każdą, ale przede wszystkim na domowe przyjęcia. Krówka to ciasto, które doskonale sprawdzi się także jako weekendowa porcja słodkości dla waszych najbliższych.
Czy wiesz, że?
Tradycyjne słodzone mleko skondensowane możecie także przygotować samodzielnie. Wystarczy podgrzewać cukier i mleko w wysokim naczyniu przez około 60 minut, a następnie dodać masło. Ten krok znacznie wydłuży czas przygotowywania przepisu na ciasto krówka, jednak możecie wykonać go wcześniej.
Dla urozmaicenia:
Ciasto krówka udekorujcie startą czekoladą oraz płatkami migdałów.