
Składniki
340 gramów
3 szklanki
0.5 litra
4 sztuki
1.5 łyżeczki
2 szklanki
50 gramów
2 sztuki
2 sztuki
4 sztuki
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
BISZKOPT: białka ubić z 0,5 szk. cukru. Na sztywno białka, pod koniec dodać cukier. Żółtka ubić z 0,5 szk. cukru. Mieszając drewnianą łyżką dodać białka do żółtek a następnie przesiać mąkę z proszkiem do pieczenia i dalej wymieszać łyżką drewnianą. Powoli i dokładnie aby biszkopt nie stracił lekkości. Piec w 170 stop. C przez 30-35 min. Wystudzić i przekroić na pół.
Krok 2
Ubić białka na sztywno, pod koniec dodać cukier. Wyłożyć na blachę o tej wielkości co biszkopt. Piec przez 20 min w 150 stopniach a potem wyjąć wraz z papierem i suszyć beze przez godzinę w 100 stopniach. Wyjąć i ostudzić.
Krok 3
Ugotować budyń na mleku. Po ostudzeniu. Zmiksować masło z cukrem, dodawać budyń powoli. Na koniec dodać masę krówko wą , trochę zostawić do dekoracji.
Krok 4
Zrobić galaretki na 0,5 l wody, jak będzie już tężała dodać zmiksowane truskawki.
Krok 5
Warstwy ciasta: biszkopt, masa budyniowa, biszkopt, galaretka ,beza. Ozdobić masą krówko wą. Chłodzić przed podaniem 8 godzin.
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Nie wiesz, z czym jeść bób? Możliwości jest wiele. Warto z nich korzystać, bo młody bób to prawdziwy przysmak. Bez względu czy podacie go w sałatce czy wykorzystacie do ugotowania zupy, nie pożałujecie decyzji o włożeniu go do sklepowego koszyka. Zacznijmy jednak od postaw. Ustalmy, jak jeść bób oraz jak go podawać. Ze skórką czy bez? W jakiej wersji smakuje lepiej?
Czytaj więcejRobienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku. Unikniecie dużego zamieszania w kuchni, które często łączy się z pasteryzacją na mokro. Przedstawiamy kilka wskazówek, które wyjaśnią, na czym dokładnie polega wekowanie w piekarniku i czym charakteryzuje się pasteryzacja na sucho.
Czytaj więcej