Składniki
300 gramów
100 gramów
1 puszka
100 gramów
1 łyżka
200 gramów
50 gramów
50 gramów
50 mililitrów
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Orzechy nerkowca zalej wrzątkiem i zostaw do namoczenia przez co najmniej 12 h. Pomarańcze zanurz w we wrzątku, dokładnie wyszoruj, a następnie otrzyj z niej skórkę.
Krok 2
Orzechy połącz w kielichu miksera z sokiem kokosowym, rumem, dokładnie rozdrobnij. Do masy dodaj ziarna chia, wymieszaj i odstaw w chłodne miejsce, aby masa się zestaliła.
Krok 3
Z masy, za pomocą małej kulkarki lub kształtując masę w ręku, zrób małe kulki, ułóż je na blasze wyłożonej pergaminem i umieść w zamrażalniku.
Krok 4
Ugotuj kaszę jaglaną do miękkości według zaleceń producenta (bez ziół i przypraw, można ją delikatnie posolić) .
Krok 5
Wcześniej figi oczyść z odrewniałych końcówek, umieść w kielichu miksera, dodaj kaszę, otartą skórkę pomarańczy, cynamon, jagody goi i dokładnie rozdrobnij.
Krok 6
Z masy zrób cienki placek, umieść w nim zamrożoną kulkę i obtocz kaszą. Całość panieruj w wiórkach kokosowych.
Dobra rada:
Masę orzechową możesz dowolnie doprawić np. wanilią.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Raffaello z kaszy jaglanej
Raffaello to przekąska zachwycająca wyrazistym, kokosowym smakiem. W domowych kuchniach często jest przygotowywana w formie ciasta. Dziś przedstawiamy wersję w kształcie apetycznych kulek – w sam raz na jeden lub dwa gryzy – w dodatku w naszej wersji. Oto raffaello z kaszy jaglanej! Uprzedzamy – ciężko jest się od niej oderwać!
Dla kogo?
Ten deser szczególnie polecamy dla wszystkich miłośników kasz i ich niestandardowych, lecz pysznych zastosowań. Wprowadzacie do jadłospisu wegańskie receptury? Nie zapomnijcie o tym wybornym specjale.
Na jaką okazję?
Raffaello z kaszy jaglanej prezentuje się niezwykle elegancko. Z tego względu umieśćcie je w menu świątecznych spotkań przy stole. Impreza karnawałowa, parapetówka, a może sylwestrowy bal? Bez słodkich kuleczek ani rusz!
Czy wiesz, że?
Kasza jaglana wytwarzana jest z ziaren prosa zwyczajnego. Dawniej nazywano ją krupem lub jagłami. Badania archeologiczne wskazują na to, że proso było znane już na terenach starożytnych Chin.
Dla urozmaicenia:
Orzechowe nadzienie można wzbogacić smakiem płatków migdałowych.