Składniki
1 szczypta
1 szczypta
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Giętkim, ostrym nożem do ryb skrój filety z dorady, usuń z nich skórkę i zbędny tłuszcz (jeśli nie umiesz tego zrobić, kup w sklepie gotowe filety). Filety posól i posyp pieprzem. Ułóż je - jeden obok drugiego - w nienatłuszczonej żaroodpornej formie. Piecz 20 minut w temp. 180 stopni. W tym czasie przygotuj sos: wlej oliwę na patelnię, do zimnej włóż cebulę i smaż 2 minuty. Dodaj boczek, smaż kolejne 3-4 minuty. Wlej pół szklanki wina i drewnianą łyżką zeskrob „smak” z dna i boków patelni, a potem wymieszaj i podgrzej, dodając resztę wina. Sos wlej do rondelka. Na tej samej patelni rozgrzej łyżkę masła, włóż pieczarki i szalotki, posól (szybciej puszczą sok) i smaż, aż będą miękkie. Dodaj natkę, wymieszaj. Sos w rondelku zagotuj, zmniejsz ogień i podgrzewaj, mieszając i dodając po kawałeczku pozostałe masło (dzięki temu zgęstnieje i zrobi się błyszczący). Odłóż kilka pieczarek do dekoracji, pozostałe wymieszaj z sosem. Polej upieczone filety z dorady, udekoruj odłożonymi grzybkami.
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcej