
Składniki
ciasto:
2 sztuki
0.5 szklanki
1 szklanka
0.5 szklanki
2 łyżki
100 mililitrów
farsz:
250 gramów
1 sztuka
25 dekagramów
1 szczypta
1 łyżka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Do miski przesiej mąkę, wbij jaja, dodaj olej, wodę i mleko. Połączone składniki wymieszaj na gładką masę.
Krok 2
Naleśniki usmaż na rozgrzanej patelni z 1 łyżeczką oleju.
Krok 3
Szpinak wrzuć na roztopione masło na patelni, kiedy ostygnie odciśnij i pokrój, dodaj przyprawę w mini kostkach czosnek Knorr, ser biały oraz pieprz. Wyrób widelcem masę.
Krok 4
Naleśniki smaruj szpinakowym farszem i złóż na pół po czym jeszcze raz na pół, aż powstanie trójkąt, podsmaż na rumiany kolor.

Dobra rada:
Szpinak może towarzyszyć ci w posiłkach przez cały dzień – w kanapce na śniadanie, sałatce do obiadu czy z makaronem na wykwintną kolację!
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Przyprawa w Mini kostkach Czosnek Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuRobienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy.
Czytaj więcejCukinia to pyszne warzywo, które zyskało swą popularność ze względu na dostępność i łatwość wykorzystania w kuchni. I choć sezon na cukinie zaczyna się w sierpniu i trwa do końca lata, to jej smakiem możecie delektować się cały rok.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Naleśniki ze szpinakiem
Naleśniki to jedno z tych dań, które serwuje się w zasadzie o każdej porze dnia. Nadają się na śniadanie, dobrze smakują na obiad i są doskonałe na kolację. Można je też z łatwością spakować do pudełka i zabrać ze sobą do pracy na drugie śniadanie. Przy tym szybko i łatwo się je przyrządza. Farsz ze szpinaku to główny składnik naleśników na słono. Do jego przyszykowania równie dobrze nadaje się szpinak mrożony, jak i świeży – pamiętaj jedynie, by ten drugi wcześniej pokroić. Warzywo ma bardzo delikatny, neutralny smak, więc by farsz był bardziej intensywny, przeciśnij przez praskę dwa ząbki czosnku i dodaj na patelnię. Dobrym uzupełnieniem jest także ser. Jeśli lubisz pleśniowy, dodaj go dopiero pod koniec smażenia. Wolisz ser żółty? Pokrój go w kostkę i rozpuść na patelni. Tak naprawdę każdy ser będzie dobrze smakował w tej wersji farszu. To danie, które będziesz powtarzać.