Przepisy.pl - Przepisy kulinarne - Twoja baza przepisów pixel

Ciekawostki i porady

Zimowe lody topnieją w jednym szczególnym dniu. 14 lutego obchodzimy święto miłości czyli Walentynki. W ten dzień okazujemy miłość i przyjaźń naszym najbliższym, w ten dzień celebrujemy to co nas łączy i to co w nas najlepsze.

Czytaj więcej

Delikatne, puszyste pączki. Z jednej strony proste w przygotowaniu, z drugiej – wymagające uwagi. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić dobre pączki, pamiętaj o kilku radach, dzięki którym zawsze wyjdą doskonałe, a ich brzegi zwieńczy złota obwódka.

Czytaj więcej

przepisy.pl - Ser białySer biały

Myślicie, że o twarogu zostało powiedziane już wszystko? Jesteśmy pewni, że ten popularny produkt wciąż może skrywać wiele smacznych sekretów. Jest podstawowym składnikiem serników i pierogów ruskich, ale co rusz pojawiają się kolejne przepisy, które pomagają odkrywać jego nowe, pyszne wcielenia. Przygotowywania potraw z dodatkiem sera białego nie sprowadzajcie wyłącznie do babcinych receptur.

Dla kogo?

Mając coraz większy dostęp do przysmaków z całego świata, wiele osób chętnie wraca do tradycyjnych, swojskich potraw. Z tego względu naleśniki z białym serem i pierogi leniwe cieszą się niesłabnącą popularnością. Twaróg zadowoli jednak również tych kucharzy, którzy poszukują w potrawach powiewu świeżości. Biały ser okazuje się znakomitym początkiem dla niebanalnych past do pieczywa – z suszonymi pomidorami albo zielonym groszkiem. Wykorzystacie go do zrobienia tzatziki lub słynnej, rybnej awanturki.

Na jaką okazję?

Pałaszując kolejny raz sushi albo burgera, z sentymentem marzycie o potrawach „jak u mamy”? W takim razie przy najbliższej okazji przygotujcie bliny udekorowane białym serem. Fantastyczna propozycja, gdy na rodzinnym obiedzie mają pojawić się przedstawiciele wszystkich pokoleń. Pamiętajcie o białym serze, gdy chcecie urozmaicić swoje sałatki, które zabieracie jako przekąskę do pracy. Dzięki jego stosunkowo zwartej konsystencji nie musicie obawiać się o transport całego dania.

Czy wiesz, że?

Biały ser, niezależnie od sposobu zapakowania, należy przechowywać w lodówce. Po otwarciu zaleca się przełożyć niewykorzystany produkt do szklanego, ewentualnie plastikowego naczynia z możliwością szczelnego zamknięcia.

Dla urozmaicenia:

Wizerunek każdej potrawy można odświeżyć często za sprawą prostych manewrów. Pierogi ruskie nie są wyjątkiem! Twarogowo-ziemniaczany farsz dla odmiany umieśćcie w cieście drożdżowym i całość upieczcie w piekarniku.