Sernik królewski - przepis w tortownicy okrągłej | Przepisy.pl pixel

Sernik Królewski

NOWY PRZEPIS

Autor: przepisy.pl

ratingratingratingratingrating

620

1977 os.
cookedstopień trudności

łatwe

czas przygotowania
60 min.
ilość porcji
6 os.
Drukuj

6670 osób wydrukowało

Pobierz pdf

15221 osób zapisało

Udostępnij

Składniki

ciasto:

240 gramów

4 łyżki

1 łyżeczka

1.5 łyżki

160 gramów

1 sztuka

1 sztuka

1 łyżka

masa serowa:

1 kilogram

3 łyżki

160 gramów

4 sztuki

1 sztuka

1 sztuka

150 gramów

Przygotowanie krok po kroku

Krok 1

Przygotuj ciasto. Przesianą mąkę pszenną wymieszaj w misce razem z cukrem pudrem, kakao i proszkiem do pieczenia. Dodaj masło, jajko, żółtko, wodę i zagnieć gładkie ciasto.

Sernik Królewski - Krok 1

Krok 2

Podziel ciasto na dwie równe części. Jedną zawiń w folię i włóż do zamrażarki na ok. 45 minut, a drugą część ciasta wyłóż na spód tortownicy, pokrytej na dnie papierem do pieczenia. Ponakłuwaj ciasto w kilku miejscach widelcem. Podpiecz spód w piekarniku, nagrzanym do 180 stopni, przez ok. 20 minut. Odstaw.

Sernik Królewski - Krok 2

Krok 3

Ser twarogowy zmiksuj z budyniem, cukrem, jajkami, białkiem i skórką startą z cytryny. Roztop masło i dodaj do masy. Zmiksuj do połączenia.

Sernik Królewski - Krok 3

Krok 4

Masę przełóż na podpieczony spód. Wyciągnij z zamrażarki ciasto. Zetrzyj ciasto na masę serową.

Sernik Królewski - Krok 4

Krok 5

Włóż sernik do piekarnika, nagrzanego do 180 stopni, na 60 minut. Wystudź. Przed podaniem możesz posypać cukrem pudrem.

Sernik Królewski - Krok 5
24

Opinie o przepisie

  • Ania

    Ania , 01.12.2022

    Tak. Nie wyobrażam sobie świąt bez sernika. Jednak wedle upodobań domowników czasem dodaję do niego troszkę przyprawy do piernika, wtedy nabiera takiego korzennego charakteru. Osobiście wolę dodać skórkę pomarańczową i rodzynki, wtedy sernik w smaku jest bardziej aromatyczny.

    Odpowiedz Odpowiedz
  • Milena

    Milena , 01.12.2022

    TAK To mój ulubiony przepis na sernik i ulubiony rodzaj sernika. Często pojawia się u mnie w domu, szczególnie podczas ważnych okazji, uroczystości czy świąt. Czasem dodaję do niego skórkę pomarańczową. Nabiera lekko cytrusowego świeżego smaku.

    Odpowiedz Odpowiedz
  • Eugene

    Eugene , 04.09.2022

    Czy trzeba akurat ser twarogowy? Bo tak wygląda że zdjęcia, że tam sernikowy jednak(tak jak w wiaderku).

    Odpowiedz Odpowiedz
    Odpowiedzi (1)
  • Agnieszka Mendyk

    Agnieszka Mendyk , 30.12.2021

    TAK --> Do masy twarogowej świetnie nadaje się roztopiona uprzednio w kąpieli wodnej biała czekolada (dzięki niej masa jest bardziej kremowa i dosłownie rozpływa się w ustach :)), dodatkowo do suchych składników dodaję 2 łyżki białej czekolady do picia w proszku, a zamiast zwykłego cukru - cukier kokosowy :)

    Odpowiedz Odpowiedz
  • Monika

    Monika , 30.12.2021

    *Tak. Aby sernik wychodził delikatny i puszysty, dodaje zawsze opakowanie 250g serka mascarpone, wtedy sernik rozpływa się w ustach!

    Odpowiedz Odpowiedz
  • Oliwia

    Oliwia , 16.12.2021

    Tak *Robię co święta ten sernik

    Odpowiedz Odpowiedz
  • Gosia

    Gosia , 14.12.2021

    TAK Do masy sernikowej polecam dodać oprócz tartej skórki z cytryny, podsmażaną z cukrem, drobno pokrojoną (i wystudzoną!) skórkę z pomarańczy. PYCHA!

    Odpowiedz Odpowiedz
  • Gosia

    Gosia , 14.12.2021

    TAK Do masy sernikowej polecam dodać trochę startej skórki z cytryny oraz smażone z cukrem (karmelizowane) drobne kawałki skórki pomarańczowej

    Odpowiedz Odpowiedz
  • Klaudia Koz

    Klaudia Koz , 06.12.2021

    TAK do masy sernikowej dodaję pół tabliczki startej mlecznej czekolady POLECAM

    Odpowiedz Odpowiedz
  • mka

    mka , 28.10.2021

    jakiego twarogu używasz?

    Odpowiedz Odpowiedz
  • Angelika Bąk

    Angelika Bąk , 03.04.2021

    Pyszne ciasto polecam

    Odpowiedz Odpowiedz
  • agnieszka raczek

    agnieszka raczek , 05.01.2021

    Pyszny serniczek. Bardzo łatwy do zrobienia,polecam

    Odpowiedz Odpowiedz
  • Przemysław Palka

    Przemysław Palka , 23.12.2020

    czy po upieczeniu od razu otwieramy i wyciągamy ciasto, czy czekamy do wystygnięcia i dopiero wyjmujemy z tortownicy?

    Odpowiedz Odpowiedz
    Odpowiedzi (1)
  • Angelika Makoś

    Angelika Makoś , 22.12.2020

    Białka ubijamy przed dodaniem czy dajemy surowe i dopiero wtedy miksujemy?

    Odpowiedz Odpowiedz
    Odpowiedzi (1)
  • Anula Wawrzyniak

    Anula Wawrzyniak , 14.12.2020

    TAK Nieczęsto nazwa pasuje tak trafnie i wyśmienicie jak w tym wypadku - królewski sernik kocham wręcz nad życie, bo on ma faktycznie miejsce na każdym podium i tronie - jeden kęs i człek się daje wspaniałej fantazji ponieść... Idealna kompozycja: ciemne ciasto, biała masa... widać boską równowagę (czy to jing i jang tu hasa?)! Kremowa masa najlepsza jest już dzień po upieczeniu, gdy osiądzie i zgęstnieje, rozkosz niosąc podniebieniu... A ciasto? Figlarna gorycz czekoladowa wspaniale zgrywa się ze słodkim środkiem. Tak! Ta nazwa doskonale oddaje charakter tego wyśmienitego sernika: on króluje u mnie w Święta... Tylko... czemu prędko znika? ;) Dlatego jedną uwagę mam na koniec do autora - podwój porcję w tym przepisie, bo wydaje się... niespora. ;) :D

    Odpowiedz Odpowiedz
  • papryczka20 papryczka20

    papryczka20 papryczka20 , 09.12.2020

    Tak. Ten sernik w każde święta na naszym stole króluje, wszystkim wybornie smakuje. Jego degustacja nigdy nie kończy się na jednym kawałku. Połączenie pysznej, aksamitnej masy z serowej w towarzystwie kruchego ciasta klasowego to coś obłędnego. Smak godny stołu królewskiego A dzięki temu przepisów ja przy każdej ważnej okazji mogę mieć coś przepysznie słodkiego.

    Odpowiedz Odpowiedz
  • Kasia

    Kasia , 01.12.2020

    Czy do masy dodaje się białko surowe czy ubija się na pianę?

    Odpowiedz Odpowiedz
    Odpowiedzi (1)
  • Magda Kita

    Magda Kita , 26.11.2020

    TAK* najpyszniejszy, delikatny, aksamitny, nie za słodki sernik jakikolwiek jadłam. Zawsze w świąteczne dni gości na naszym stole. Nam kojarzy się przede wszystkim ze Świetami Bożego Narodzeni. Spód oraz posypką z cisata czekoladowego jest dopełnieniem smaku.

    Odpowiedz Odpowiedz
  • Krzysiek Ker

    Krzysiek Ker , 24.07.2020

    Co się stało z wcześniejszym przepisem?!

    Odpowiedz Odpowiedz
    Odpowiedzi (1)

Przepisy w Waszym wykonaniu

  • Sernik Królewski - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 1
  • Sernik Królewski - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 2
  • Sernik Królewski - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 3
  • Sernik Królewski - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 4
  • Sernik Królewski - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 5
  • Sernik Królewski - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 6
  • Sernik Królewski - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 7
>
<

Pełen kosz grzybów leśnych to zdecydowany powód do dumy, jednak po przyniesieniu go do domu, pojawia się pytanie, jak oczyścić grzyby z ziemi, niechcianych liści i igieł? Warto pamiętać, że inaczej będziemy czyścić grzyby do marynowania i gotowania, a inaczej – suszenia i mrożenia. Jak więc oczyścić grzyby leśne? Podpowiadamy!

Czytaj więcej

Mała, owalna, fioletowa – oto ona, królowa stołu! Śliwka podbiła serca wielu i nie ma się co dziwić. Uwodzi smakiem, kusi kolorem, nęci składnikami odżywczymi. Aż ciężko się jej oprzeć! Daj się ponieść jej urokom i poznaj śliwkę od zupełnie innej strony.

Czytaj więcej

przepisy.pl - Sernik KrólewskiSernik Królewski

Proponujemy wyciągnąć z szaf stroje wieczorowe, ponieważ zapowiada się prawdziwie królewska uczta. Najpierw jednak zawiążcie mocno kuchenne fartuchy i podwińcie rękawy. Przepis na sernik królewski z łatwością przygotujecie samodzielnie, bez potrzeby ustawiania się w długiej kolejce do popularnej cukierni. Jego idealna konsystencja oraz wyjątkowy smak zyskały już grono miłośników. Jesteśmy pewni, że po spróbowaniu naszej receptury również do niego dołączycie. Zrobienie sernika to naprawdę proste zadanie – zaopatrzcie się w składniki, przeczytajcie nasze wskazówki i zacznijcie działać w kuchni. Pieczenie czas zacząć! Później podzielcie się efektami z bliskimi i zbierajcie same pochwały. Sernik królewski to wypiek, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Nie wierzycie? Wypróbujcie nasz przepis i zobaczcie, jak wszyscy goście sięgają po kawałki pysznego sernika. Uwaga – talerze szybko zrobią się puste. Smacznego!

Dla kogo?

Być może nazwa wypieku brzmi trochę onieśmielająco, ale z jego zrobieniem poradzą sobie nawet nowicjusze. Nie potrzebujecie specjalnych umiejętności! Sernik królewski przepis jest strzałem w dziesiątkę dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w kuchni. O czym należy pamiętać? Trzymajcie się naszych wskazówek, a wyborny sernik królewski w tortownicy zapewni Wam gorące brawa! Musimy również wspomnieć o czasie pieczenia tego pysznego ciasta. Cały proces składa się z kilku etapów, więc musicie zarezerwować sobie ponad godzinę na kulinarne czynności. Uwierzcie nam jednak, że efekty wynagradzają każdą minutę spędzoną w kuchni. Najpierw zajmiecie się zrobieniem miękkiego spodu, a później przygotowaniem kremowej masy twarogowej, która jest bazą każdego sernika. Dokładną instrukcję i opisy każdej czynności znajdziecie w naszej recepturze.

Na jaką okazję?

Doskonałe zwieńczenie posiłku, który jest jednocześnie okazją do świętowania. Właśnie zdaliście egzamin na prawo jazdy? Znaleźliście wymarzoną pracę? Sernik królewski stanie się słodką nagrodą za wysiłek włożony w osiągnięcie danego celu. Możecie również zaserwować ten wypiek podczas większej uroczystości w gronie bliskich. Imieniny, urodziny czy rocznica – chyba nie musimy Was przekonywać, że sernik królewski puszysty zachwyci wszystkich gości. Jesteśmy pewni, że każdy skusi się chociażby na mały kawałeczek tego wypieku, a nawet zapyta o recepturę. Podzielcie się z bliskimi przepisem i spodziewajcie się, że na następnej uroczystości również zaserwują pyszny sernik królewski. Nie musicie jednak czekać, by ponownie delektować się smakiem wyśmienitego wypieku. W każdej chwili możecie sięgnąć po naszą recepturę i przygotować sernik królewski w domu, gdy tylko najdzie Was ochota na coś słodkiego i smacznego. Z łatwością zapakujecie go na wynos, dzięki czemu będziecie cieszyć się pysznym deserem w dowolnym miejscu. Ciężki dzień w pracy? Jesteśmy pewni, że pyszny sernik królewski choć trochę poprawi Wam samopoczucie. Do dzieła i powodzenia! 

Czy wiesz, że?

Przepis na sernik królewski cieszy się w Polsce ogromną popularnością, dlatego też powstało wiele instrukcji na przyrządzenie tego specjału. Jedną z często powielanych porad jest pieczenie sernika w wyższej temperaturze, co ma przyspieszać cały proces. Czy to dobre rozwiązanie? Zdecydowanie nie! Spieszymy z odpowiedzią, dlaczego lepiej tego unikać. Pieczenie królewskiego sernika w tortownicy w wyższej temperaturze niż zalecana wcale nie przyspieszy całego procesu. Może za to skutkować pękaniem ciasta, które nie będzie się już tak dobrze prezentowało. Często wysoka temperatura wpływa również na wysuszenie masy twarogowej. Jeżeli więc zależy Wam na zrobieniu ciasta o idealnej konsystencji, to zdecydowanie nie słuchajcie porad z nieznanych źródeł. Jak przyrządzić idealny sernik? W naszej recepturze znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Włóżcie masę do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i pieczcie przez  60 minut. Później wystudźcie ciasto i gotowe! 

Dla urozmaicenia:

Klasyczny sernik królewski z kakaowym spodem oraz kruszonką na wierzchu można wzbogacić dodatkiem owoców. Doskonale sprawdzą się między innymi: brzoskwinie, wiśnie oraz czereśnie. Niekiedy kawałki tych owoców lądują również w masie twarogowej. Co powiecie na takie urozmaicenie? Uruchomcie swoją wyobraźnię i twórzcie najlepsze wypieki, którym nikt się nie oprze! Wierzch ciasta możecie również posypać cukrem pudrem, który będzie słodkim i apetycznym akcentem. Pamiętajcie jednak, że proponowany przez nas przepis jest wystarczający, więc dodatkowe urozmaicenia są jedynie propozycją. Jeżeli cenicie sobie klasykę, to podążajcie za naszymi wskazówkami, a uzyskacie najlepsze rezultaty. Po upieczeniu sernika z podanego przepisu koniecznie podzielcie się z nami opinią. Zdanie każdego z Was jest dla nas niezwykle ważne, więc nie zapomnijcie o pozostawieniu komentarzy. Nam nie pozostało już nic innego, jak życzyć smacznego i powodzenia. Niech słodkie wypieki królują na stołach i szybko z nich znikają.