Pieczone pierogi ruskie przepis – Zobacz na przepisy.pl pixel

Pieczone pierogi ruskie

Autor: przepisy.pl

ratingratingratingratingrating

58

662 os.
cookedstopień trudności

średnie

czas przygotowania
90 min.
ilość porcji
4 os.
Drukuj

651 osób wydrukowało

Pobierz pdf

923 osoby zapisały

Udostępnij

Składniki

300 gramów

100 gramów

1 opakowanie

2 sztuki

100 gramów

1 sztuka

1 szczypta

1 szczypta

50 mililitrów

ciasto do pizzy:

1 kilogram

500 mililitrów

25 gramów

20 gramów

50 mililitrów

8 gramów

Przygotowanie krok po kroku

Krok 1

Ziemniaki ugotuj w mundurkach, następnie wystudź i razem z twarogiem przepuść przez maszynkę do mielenia. Jedną cebulę pokrój w kostkę, zeszklij i dodaj do ziemniaków. Całość wymieszaj i dopraw do smaku solą i pieprzem.

Pieczone pierogi ruskie - Krok 1

Krok 2

Drugą cebulę i ząbek czosnku posiekaj drobno i przesmaż. Dodaj umyte liście szpinaku, smaż chwilę i dopraw do smaku.

Pieczone pierogi ruskie - Krok 2

Krok 3

Składniki na ciasto do pizzy połącz ze sobą dobrze wyrabiając na stolnicy, odstaw na 10 minut do lodówki skropione wodą, po 10 minutach wyjmij do wyrośnięcia w ciepłym miejscu na 20 minut.

Pieczone pierogi ruskie - Krok 3

Krok 4

Ciasto podziel na 4 części – uformuj placki. Na każdy z nich wyłóż porcję szpinaku i farszu z ziemniaków. Złóż na pół chowając zawartość w środku i zlep, jak tradycyjne pierogi.

Pieczone pierogi ruskie - Krok 4

Krok 5

Tak przygotowane pierogi ułóż na papierze do pieczenia i wstaw do nagrzanego do 200 stopni piekarnika na 5-8 minut. Podawaj z Fix Makaron Kremowe 4 sery z Mozzarellą Knorr robionym według przepisu na opakowaniu.

Pieczone pierogi ruskie - Krok 5
przepisy.pl

Dobra rada:

Szpinak może towarzyszyć ci w posiłkach przez cały dzień – w kanapce na śniadanie, sałatce do obiadu czy z makaronem na wykwintną kolację!

3

Opinie o przepisie

  • Bogumiła Sak

    Bogumiła Sak , 25.07.2017

    pierwszy raz to robilem bo zona nie miala czasu I wyszly rewelacyjnie, troche sie obawialem ale sprobowac warto z powazaniem Leszek

    Odpowiedz Odpowiedz
  • iwona akerman

    iwona akerman , 20.10.2016

    Naprawde godne polecenia PYCHOTA!

    Odpowiedz Odpowiedz
  • Michał Gabrylewicz

    Michał Gabrylewicz , 05.12.2015

    a słyszeliście kiedyś o przeroście ambicji nad treścią. ten przykład "pierogów" jest tego dowodem. Można robić wszystko we wszystkim ostatecznie można by i indyka na Święta zrobić w zupie, czemu nie przecież to też indyk. TRADYCJA - pierogi to pierogi a nie coś co stanowi połączenie ruskich z calzone.

    Odpowiedz Odpowiedz

Przepisy w Waszym wykonaniu

  • Pieczone pierogi ruskie - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 1
  • Pieczone pierogi ruskie - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 2
  • Pieczone pierogi ruskie - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 3
  • Pieczone pierogi ruskie - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 4
  • Pieczone pierogi ruskie - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 5
  • Pieczone pierogi ruskie - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 6
  • Pieczone pierogi ruskie - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 7
  • Pieczone pierogi ruskie - zdjęcie użytkownika - zaślepka
>
<

Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.

Czytaj więcej

Dobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.

Czytaj więcej

przepisy.pl - Pieczone pierogi ruskiePieczone pierogi ruskie

To iście międzynarodowe danie. Polskie pierogi z ruskim farszem w cieście do włoskiej pizzy. Wszystko upieczone w piekarniku na chrupko i podane z pysznymi dipami. Tego nie może zabraknąć na przyjęciu, które zorganizujesz! Pierogi z nadzieniem serowo ziemniaczanym z odrobiną boczku i cebulki zna chyba każdy. Teraz proponujemy ich nieco odmienioną wersję – gotowane ciasto zamieniamy na drożdżowe ciasto do pizzy, które jest miękkie i puszyste, ale z wierzchu przyrumienione i lekko chrupiące. Do takich pieczonych pierogów pasują rozmaite sosy – np. dip koperkowy, czosnkowy, paprykowy sos bałkański, salsa pomidorowa rodem z Hiszpanii lub aksamitny sos na bazie francuskiego sera z pleśnią – bo czemużby nie dodać jeszcze kilku krajów do tej kulinarnej unii? Cała Europa na jednym talerzu! Czemu nie? Smacznego.