Składniki
1 kilogram
2 opakowania
2 sztuki
1 sztuka
0.5 szklanki
1 opakowanie
1 szczypta
1 szczypta
1 łyżka
1 łyżeczka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Zacznijmy od ziemniaczków, które będą robić się najdłużej. Dokładnie umyte, nieobrane ziemniaczki przekroić na pół i każdą połówkę owinąć niewielką ilością folii aluminiowej, po czym nakłuć w kilku miejscach widelcem i wstawić na ok. 20 minut, 200st.C do kombiwaru. W czasie, gdy ziemniaczki będą się piekły, przygotujmy tradycyjną mizerię.
Krok 2
Ogórki umyć, obrać i pokroić w półksiężyce. Dodać jogurt naturalny i do smaku sól, pieprz i sok z cytryny. Gotową mizerię wstawić do lodówki, gdyż najlepiej smakuje dobrze schłodzona:)
Krok 3
Kiedy ziemniaczki będą już w końcowej fazie pieczenia, przygotujmy panierowane serki pleśniowe. Serek w całości zamoczyć w rozbitym jajku i dobrze obtoczyć w bułce tartej.
Krok 4
Ułożyć na dobrze rozgrzanym oleju, dosłownie na chwilę. Jak tylko się zarumienią (trzeba kontrolować od spodu) od razu przewrócić na drugą stronę. Gotowe zdjąć z patelni odsączając jak największa ilość oleju.
Krok 5
Kiedy ziemniaczki się upieką, ostrożnie odwinąć z folii, górę bez skórki posmarować masłem (82% tłuszczu). Dodać mizerię i serki:) Przypomina się smak z dzieciństwa, kiedy na koloniach zajadało się ziemniaczki z ogniska:) A serek pleśniowy roztopiony na patelni intryguje każde podniebienie:) Smacznego!
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Rosół uważany jest za jedną z najszlachetniejszych zup. Pojawia się na stołach w czasie ważnych uroczystości. Rozgrzewa w najchłodniejsze dni i zachwyca wyjątkowym smakiem. W kuchni okazuje się niezastąpiony jako baza dla innych zup i potraw.
Czytaj więcejWigilijne pierogi, kulebiaki, różnorodne krokiety i paszteciki, staropolski bigos oraz łazanki… Te potrawy łączy jedno: wyśmienicie smakują z kapustą kiszoną. Można podawać ją jako dodatek do dania głównego, można wyczarować z niej wyborną zupę.
Czytaj więcej