Składniki
1 sztuka
1 sztuka
1 plaster
1 sztuka
1 sztuka
2 sztuki
2 sztuki
200 gramów
1 puszka
1 sztuka
1 gram
1 łyżeczka
1 szczypta
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Tofu kroję w kostkę, przekładam do miseczki dodaję łyżeczkę papryki wędzonej, 2 łyżki oleju, pokruszoną kostkę czosnku.
Krok 2
Kapustę szatkuję. Marchewkę, seler, korzeń pietruszki obieram i ścieram na tarce jarzynowej. Do garnka wlewam 250 ml wody, dodaję dwie kostki bulion warzywny, wrzucam kapustę poszatkowaną i gotuję około pięć minut. Kapusta młoda nie wymaga długiego gotowania.
Krok 3
W głębokim rondlu rozgrzewam olej, dodaję starte warzywa, por drobno pokrojoną i przesmażam. Wlewam puszkę pomidorów, dodaję dwie kostki pokruszone cebulki i przesmażam chwilę. Do warzyw dodaję kapustę ugotowaną razem z bulionem w którym się gotowała. Duszę jeszcze 10 minut. W tym czasie na osobnej patelni przesmażam tofu i dodaję do bigosu. Doprawiam pieprzem, solą według uznania. Podaję z chlebem.
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcej