Składniki
450 mililitrów
4 plastry
1 sztuka
6 sztuk
2 plastry
2 łyżeczki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Herbatę zaparz (95 st. C, 3 min.), dodaj goździki, miód i wymieszaj.
Krok 2
Do szklanek włóż cząstki jabłka oraz limonki. Trawę przekrój wzdłuż, na pół.
Krok 3
Całość zalej przygotowanym naparem, włóż do szklanek trawę cytrynową, melisę i podawaj.
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Herbatka Ziołowa Lipton Rumianek z trawą cytrynową
Więcej przepisów z użyciem tego produktuRobienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Herbata z trawą cytrynową i plastrem jabłka
Szukasz inspiracji na pyszną herbatę? Przygotuj ją z trawą cytrynową i plastrem jabłka – to naprawdę udane połączenie. Jego podstawę stanowi ziołowa herbata rumiankowa. Ma wyrazisty smak, więc jest doskonałą bazą do połączenia z łagodnymi składnikami. Dodaj do niej limonkę, która jest mniej kwaskowata niż cytryna, oraz trawę cytrynową. Ma delikatny cytrynowy aromat, nie jest jednak kwaśna, a więc nie zdominuje pozostałych składników. Do posłodzenia herbaty rumiankowej doskonale sprawdzi się miód, zwłaszcza gatunek łagodny, np. wielokwiatowy. Odpowiedni będzie także jasny, który podkreśli słomkowy kolor naparu z rumianku. Ciekawym dodatkiem będzie również plaster jabłka. Wybierz te jak najbardziej soczyste, żeby ich słodycz dodała herbacie lekkiego, owocowego posmaku. Całość dopraw na koniec goździkami, by napój zyskał korzenny zapach. Podawaj na ciepło. Udekoruj kubek lub szklankę listkiem świeżej melisy, mięty albo gałązką rozmarynu. Wypróbuj nasz sposób na przygotowanie rumiankowej herbaty i przekonaj się, jaka jest dobra.