
Składniki
1 sztuka
1.5 szklanki
1 opakowanie
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Cukier puder przesiej przez sito aby nie miał żadnych grudek.

Krok 2
Białko ubij delikatnie rózgą aby się lekko spieniło.

Krok 3
Dodaj cukier puder i ucieraj tak długo, aż masa będzie gładka i lśniąca.

Krok 4
Lukier powinien być biały i gęsty. Gęstość można regulować dodając albo kilka kropli wody, albo trochę cukru pudru.

Krok 5
Biały lukier wymieszaj z odrobiną barwnika spożywczego najlepiej w proszku lub w żelu. Lukier możesz zabarwić również naturalnymi barwnikami np. sokiem z buraka, sokiem ze szpinaku lub szafranem ale pamiętaj, że barwnik w płynie rozrzedzi lukier.

Krok 6
Gęsty lukier przełóż do szprycy z maleńkim otworem lub do papierowej tutki i wyciskaj wzory na ciastach lub ciasteczkach. (Możesz go również wykorzystać do polewania dużych płaskich powierzchni i wykonywania napisów). Odstaw do zastygnięcia.

- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Nie wiesz, z czym jeść bób? Możliwości jest wiele. Warto z nich korzystać, bo młody bób to prawdziwy przysmak. Bez względu czy podacie go w sałatce czy wykorzystacie do ugotowania zupy, nie pożałujecie decyzji o włożeniu go do sklepowego koszyka. Zacznijmy jednak od postaw. Ustalmy, jak jeść bób oraz jak go podawać. Ze skórką czy bez? W jakiej wersji smakuje lepiej?
Czytaj więcejRobienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku. Unikniecie dużego zamieszania w kuchni, które często łączy się z pasteryzacją na mokro. Przedstawiamy kilka wskazówek, które wyjaśnią, na czym dokładnie polega wekowanie w piekarniku i czym charakteryzuje się pasteryzacja na sucho.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Lukier z białkiem
Przepis na lukier z białek jest od wielu lat niezmienny. Potrzebujecie jedynie białek, cukru pudru oraz barwników spożywczych, jeśli chcecie desery ozdabiać kolorowymi polewami. Lukier z białka i cukru pudru wymaga dłuższego ucierania, które sprawia, że jego konsystencja staje się gęsta, a kolor zmienia się na biały. Warto jednak poświęcić kilka minut na kuchenny fitness, aby polać przygotowany deser słodkim lukrem. Pewnie nie wyobrażacie sobie pączków bez lukrowej polewy, która dodaje im dodatkowej nuty słodyczy. Jeśli zastanawialiście się, jak zrobić lukier z białek, odpowiedź znajdziecie w naszym przepisie.
Dla kogo?
Lukier z białek to propozycja dla każdego domowego cukiernika, który chce wzbogacić swoje desery o słodką polewę.
Na jaką okazję?
Trudno wskazać okazję, podczas której lukier z białka by się nie sprawdził! Wykorzystajcie go zawsze, gdy chcecie zaserwować wyjątkowe desery!
Czy wiesz, że?
Istnieje co najmniej kilka przepisów na biały lukier. W zależności od jego zastosowania spotkacie między innymi lukier cukierniczy, przygotowywany z cukru pudru, soku z cytryny oraz mleka, a także lukier plastyczny, wykorzystywany do dekoracji ciast i tortów. Nasza propozycja to tradycyjny lukier królewski, najpopularniejszy w domowej kuchni.
Dla urozmaicenia:
Lukier do ciasta możecie dowolnie kolorować, z wykorzystaniem naturalnych barwników spożywczych.