Składniki
300 gramów
320 gramów
500 mililitrów
350 gramów
1 sztuka
3 sztuki
1 sztuka
50 gramów
2 łyżki
1 łyżka
80 mililitrów
3 sztuki
1 szczypta
1 szczypta
3 sztuki
1 szczypta
1 szczypta
pyzy ziemniaczane:
1 kilogram
2 sztuki
25 gramów
2 łyżki
1 pęczek
2 łyżki
1 szczypta
1 szczypta
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Cebulę oraz czosnek pokrój drobno. Bakłażana pokrój w kostkę. Kurki rozmroź, a grzyby pokrój w mniejsze kawałki. Rozpuść na dużej patelni margarynę i podsmaż składniki przez ok 5 minut. Po tym czasie dodaj mąkę i wymieszaj drewnianą łyżką.
Krok 2
Teraz dodaj koncentrat pomidorowy i smaż aż lekko się zrumieni. Wlej czerwone wino, dodaj wszystkie przyprawy i duś gulasz ok 15 minut na małym ogniu.
Krok 3
Na osobnej patelni podsmaż kawałki roślinnego a'la kurczaka. Jak będą rumiane dodaj je do gulaszu. Wlej wegańską śmietankę i całość duś kolejne 15 minut. Dopraw solą oraz pieprzem.
Krok 4
Przygotuj pyzy. Połowę ziemniaków obierz i ugotuj w lekko osolonej wodzie do miękkości. Następnie odcedź i przeciśnij przez praskę jak na puree. W czasie gotowania ziemniaków pokrój chleb w małą kostkę i podsmaż na grzanki na oliwie z margaryną doprawiając je solą oraz pieprzem. Posiekaj natkę pietruszki i wymieszaj z grzankami.
Krok 5
Wstaw duży garnek z osoloną wodą do gotowania pyz. Pozostałe ziemniaki zatrzyj na tarce, dobrze odciśnij na sitku z nadmiaru wody i połącz z ziemniakami puree. Dopraw, dodaj mąkę ziemniaczaną i wymieszaj ciasto. Formuj okrągłe pyzy i nadziewaj je grzankami.
Krok 6
Gotowe pyzy układaj partiami łyżką na lekko gotującej się wodzie i gotuj aż wypłyną na wierzch. Podawaj z grzybowym gulaszem.
Dobra rada:
Do tego dania doskonale pasuje gotowana marchewka, duszona czerwona kapusta lub świeże brukselki.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Rosół uważany jest za jedną z najszlachetniejszych zup. Pojawia się na stołach w czasie ważnych uroczystości. Rozgrzewa w najchłodniejsze dni i zachwyca wyjątkowym smakiem. W kuchni okazuje się niezastąpiony jako baza dla innych zup i potraw.
Czytaj więcejWigilijne pierogi, kulebiaki, różnorodne krokiety i paszteciki, staropolski bigos oraz łazanki… Te potrawy łączy jedno: wyśmienicie smakują z kapustą kiszoną. Można podawać ją jako dodatek do dania głównego, można wyczarować z niej wyborną zupę.
Czytaj więcej