
Składniki
1 sztuka
1 sztuka
1 szczypta
1 szczypta
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Będzie bardzo ładnie wyglądała np. na wigilijnym stole. No bo kto powiedział, że wtedy można jeść tylko śledzia i karpia? Łosoś to przecież też ryba!
Krok 2
Świeżego łososia skrop sokiem z cytryny, wymieszaj z koperkiem, oliwą i pokruszoną mini kostką pieprzową. Przypraw do smaku solą i pieprzem. Podłużną ceramiczną lub szklaną foremkę (albo zwykłą keksówkę) lekko skrop wodą. Ułóż w niej duży kawałek przezroczystej folii kuchennej, a na niej drugi kawałek „na krzyż”. Z każdej strony formy powinno zwisać po 10 cm folii. W formie ułóż plastry wędzonego łososia, tak aby lekko zachodziły na siebie i wystawały 5-10 cm ponad foremkę. Na dnie formy rozłóż trochę surowego łososia z koperkiem, przykryj mozzarellą i oprósz pieprzem. W ten sposób układaj kolejne warstwy, aż forma się wypełni i nie będzie już łososia ani mozzarelli. Mocno dociśnij warstwy i przykryj je zwisającymi plastrami łososia i folią. Wstaw do lodówki na co najmniej 2 godziny. Bezpośrednio przed podaniem przygotuj sos: ubij śmietanę, wymieszaj ją z koperkiem, przypraw sokiem z cytryny, solą i pieprzem. Zastudzoną terinę wyłóż na talerz i pokrój na porcje. Podawaj z sosem koperkowym.
Przepisy w Waszym wykonaniu

średnie
Dzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.
Czytaj więcejW sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.
Czytaj więcej