
Składniki
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Polska kapusta kiszona to nie jest dokładnie to, czego używają Francuzi. We Francji zakwasza się kapustę winem - białą białym, czerwoną czerwonym. Dzięki temu jest krucha i ładnie pachnie. No i nie kwasi się przez tydzień, wystarczy jej parę godzin.. Spróbujecie?
Krok 2
Rozgrzej piekarnik do 160 stopni. Zagotuj 1/2 litra wody, wrzuć kostkę rosołową, wymieszaj i gotuj minutę. Cebulę, szalotki i czosnek zeszklij w garnku na oliwie. Włóż kapustę, wymieszaj, dodaj wino, cukier i ocet winny (możesz też poprzedniego dnia wymieszać surową kapustę z winem, octem i cukrem, a dopiero taką zamarynowaną dodać do garnka). Dodaj liść laurowy, nasiona kolendry i słodką paprykę, wrzuć rodzynki i wlej chochlę rosołu. Duś 30-60 minut - kapusta musi być miękka. Połowę kapusty przełóż do miski, resztę równo rozłóż na dnie garnka. Na wierzchu ułóż kurczaka, dookoła niego jabłka, przykryj całość resztą kapusty. Piecz 30 minut. Po upieczeniu pokrój kurczaka na 8 porcji, posyp świeżą kolendrą. Podawaj z kapustą i jabłkami, z którymi się piekł.
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Dzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.
Czytaj więcejW sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.
Czytaj więcej