Składniki
3 sztuki
2 sztuki
300 gramów
0.25 sztuki
4 sztuki
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
400 gramów
1 opakowanie
0.5 łyżeczki
1 pęczek
1 łyżeczka
1 łyżeczka
3 łyżki
150 gramów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Marchewkę pokrój w pół plastry cebulę i paprykę w kostkę. Kapustę również pokrój w kostkę, ale o nieco większej gradacji np. w kostkę 1,5 cm. Korzeń imbiru obierz zetrzyj na tarce drobno posiekaj czosnek i chili.
Krok 2
Warzywa w garnku podsmaż na oleju dodaj czosnek chili, curry, tymianek, sól, pieprz i imbir wszystko razem smaż chwilę dodaj odsączoną i przepłukaną pod wodą fasolę oraz puszkę pomidorów.
Krok 3
Warzywa podlej wodą około pół szklanki dokładnie wymieszaj , duś pod przykryciem około 15 minut. Całość dopraw do smaku solą i pieprzem. Podawaj na talerzu z łyżką jogurtu i posiekaną natką kolendry
Dobra rada:
Marchewkę możesz zetrzeć na tarce.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Wiosna i lato to świetny czas na urządzenie grilla. Soczyste żeberka, wyrazista karkówka, ryba z chrupiącą skórką czy podpieczone warzywa i owoce – ich cechą wspólną jest intensywny aromat oraz smak.
Co na grilla? Oto kilka porad.
Mówi się, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale gdy w ogrodach pojawia się smukły rabarbar, można mieć pewność, że zima odeszła na dobre. Oficjalnie uważany jest za warzywo, lecz doskonale sprawdza się w owocowych kompotach w połączeniu z truskawkami i licznych deserach.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Chakalaka - gulasz warzywny - VIDEO
Nazwa potrawy brzmi dość egzotycznie, ale ten afrykański przysmak z łatwością przygotujecie samodzielnie, używając produktów powszechnie dostępnych w sklepach spożywczych, na targach i bazarkach. Chakalaka to danie uwielbiane przez szefów kuchni ze względu na możliwości jej swobodnego interpretowania. Pikantna sałatka czy warzywny gulasz? Dziś stawiamy na opcję numer dwa!
Dla kogo?
Wegetariański przepis można potraktować jako pomysł na wyśmienity obiad jarski lub dodatek do dania głównego. Zadowoleni będą amatorzy pachnących przysmaków. Wszystko za sprawą imbiru, czosnku, tymianku, curry, chili i kolendry.
Na jaką okazję?
Przygotowanie potrawy zajmie nie więcej niż pół godziny, więc czy potrzebny jest specjalny pretekst do jej wypróbowania? Lepiej od razu skierować kroki do kuchni.
Czy wiesz, że?
Pomysł na chakalakę narodził się w ubogich gospodarstwach afrykańskich. Tamtejsi kucharze musieli znaleźć sposób na smaczne jedzenie, złożone z produktów, które dostępne były w przydomowych ogródkach.
Dla urozmaicenia:
Potrawę serwujcie z ryżem, kaszą lub chlebem, np. kukurydzianym.