Składniki
2 sztuki
1 łyżeczka
8 ziaren
8 sztuk
4 sztuki
1 sztuka
1 sztuka
5 sztuk
4 sztuki
25 gramów
50 mililitrów
5 sztuk
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
W garnku, w około 1 litrze ciepłej wody, rozpuść sól, dodaj sok z kiszonych ogórków. Zalewa powinna być ciepła nie gorąca około 30*C.
Krok 2
Kalafiora umyj. podziel na mniejsze różyczki. Gotowe kawałki umieść w słoju.
Krok 3
Do słoja dodaj przyprawy liść laurowy, ziele angielskie, pieprz, gorczycę, goździki, obrane ząbki czosnku, zwinięta gałązkę kopru, liście i korzeń chrzanu.
Krok 4
Całość zalej zalewą. Dopilnuj aby różyczki kalafiora były kompletnie zanurzone. Całość przykryj lniana ściereczką, odstaw w ciemne, ciepłe miejsce na okres około tygodnia aż różyczki kalafiora się ukwaszą.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Kiszony kalafior
Kalafior króluje na polskich stołach nieprzerwanie od wielu lat. Znacie go zapewne z tradycyjnej formy podania, czyli wersji gotowanej, z bułką tartą. Dziś mamy dla was ciekawe urozmaicenie waszego domowego menu. Spróbujcie kalafiora kiszonego, który doskonale sprawdzi się zarówno jako dodatek do innych potraw, jak i jako samodzielna przekąska. To propozycja dla każdego miłośnika wyrazistych, nieco pikantnych smaków. Przygotowując kiszony kalafior, z pewnością znajdziecie dla niego szereg zastosowań w kuchni. Będzie naprawdę smacznie i oryginalnie!
Dla kogo?
Kiszony kalafior to idealna propozycja dla zwolenników szybkich i prostych przepisów.
Na jaką okazję?
Na każdą! Kiszony kalafior możecie serwować jako uzupełnienie codziennego menu obiadowego o oryginalne dodatki, a także podczas świąt czy rodzinnych spotkań.
Czy wiesz, że?
Kalafior w Polsce pojawił się na przełomie XVI i XVII wieku, najprawdopodobniej za sprawą Bony Sforzy. Wcześniej rozpowszechniony był w kuchni starożytnego Rzymu i Grecji.
Dla urozmaicenia:
Kiszony kalafior jest także doskonałym dodatkiem do różnego rodzaju sałatek. Nadaje potrawom wyrazistego smaku oraz chrupkości.