Składniki
50 gramów
1 kilogram
1 kilogram
2 gramy
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Rozgrzej olej na patelni. W tym czasie przygotuj 3 talerze i do jednego rozbij 2 jajka, do drugiego wsyp trochę mąki a do trzeciego trochę bułki tartej.
Krok 2
Pokrój mortadele na plasterki i obtocz w panierce tak jak kotleta - zamocz w jajkach, w mące i bułce tartej. Następnie nałóż na patelnię. Zrób tyle kotlecików, ile ci trzeba. Gotowe podaj na obiad.
Krok 3
Ja polecam podać mortadelę z mizerią i z ziemniakami. Smacznego :)
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Mortadela na obiad
Mortadela na obiad brzmi znajomo, szczególnie dla osób, które pamiętają jeszcze lata osiemdziesiąte. Wówczas była popularnym daniem, serwowanym nie tylko w porze lunchu, ale także na kolację. Dziś wędlina ta przeżywa swój renesans, warto więc przypomnieć dawne smaki, przygotowując obiad z mortadeli, smażonej w chrupiącej panierce. Współcześnie mortadelę spotkacie w menu wielu włoskich restauracji. Pochodzi wprost ze słonecznej Italii i do dziś jest tam produkowana według tradycyjnych receptur.
Dla kogo?
Mortadela smażona przypadnie do gustu miłośnikom dawnych smaków, a także znawcom kuchni włoskiej.
Na jaką okazję?
Mortadela idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie codziennego menu obiadowego.
Czy wiesz, że?
Mortadela znana jest przede wszystkim w Lombardii i Emilii-Romanii. Wędlina ta produkowana jest do dziś, ze słoniny i mielonego mięsa. W sklepach spotkacie wiele jej odmian, doprawionych pomidorami czy orzeszkami.
Dla urozmaicenia:
Mortadela w panierce doskonale komponuje się z gotowanymi ziemniakami i mizerią. Danie możecie wzbogacić odrobiną ketchupu.