Składniki
1 kilogram
1.5 kilograma
1 łyżka
500 gramów
1 kilogram
2 łyżki
1 opakowanie
1 opakowanie
1 opakowanie
2 sztuki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Mąkę przesiać na stolnicę ( stół ), posiekać z margaryna i 2 łyżeczkami proszku do pieczenia oraz solą . Drożdże rozrobić z 1 łyżeczką cukru i śmietaną. Jaja roztrzepać widelcem i połączyć z rozrobionymi drożdżami. Zrobić kopczyk w mące i wlewać drożdże. Wyrobić ciasto.
Krok 2
Cebulę i pieczarki podsmażyć do miękkości. Wystudzić.
Krok 3
Ciastko wałkujemy na cienkie plastry następnie przyciskamy mały talerz do ciasta i odkrajmy nożem. Wychodzi nam kółko, w które wkładamy farsz. Składamy na pól i widelcem na końcach robimy pazurki. Powstaje pieróg :) Tak robimy z całym ciastem .
Krok 4
Pieczemy w temperaturze 180 stopni na złocisty kolor . Nauczyłam się tego w szkole i powiem, że do teraz je robię. Najlepiej smakują z ketchupem. Polecam również dla dzieci np . na kolację. Smacznego :)
Przepisy w Waszym wykonaniu
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcej