Składniki
500 gramów
3 sztuki
1 szklanka
2 szklanki
300 gramów
500 gramów
100 gramów
6 plastrów
3 szczypty
1 szczypta
1 szczypta
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Z mąki, żółtek, 1/4 szklanki oleju i wody zagnieść ciasto, najlepiej dolewać wodę stopniowo, aby ciasto nie było zbyt miękkie ani zbyt twarde.
Krok 2
Kapustę, mięso oraz grzyby dobrze wymieszać, dodając sól, pieprz oraz Bulion grzybowy Knorr (z ostatnim lepiej uważać bo jest słony, ale ładnie uwydatni nam smak grzybów). Ilość przypraw uzależniona jest od preferencji smakowych, więc mieszać, próbować i doprawiać ;-)
Krok 3
Ciasto rozwałkować na grubość ok 5mm, wycinać szklanką. Pierogi powinny być "puchate" więc duża ilość farszu wskazana ;-) Zaklejamy, wrzucamy do wrzącej, osolonej wody, najlepiej z dodatkiem oleju (nie posklejają się!). Po ugotowaniu odstawiamy na durszlak do odsączenia.
Krok 4
Kiedy pierożki spokojnie się odsączają, kroimy boczek w kosteczkę, podsmażamy na oleju (jeśli jest bardzo tłusty, można smażyć beztłuszczowo), do moemntu kiedy utworzą się skwarki i wrzucamy na nie odsączone pierogi, obsmażamy na złoty kolor z obu stron. Można podawać je z samymi skwarkami, ale jeszcze lepiej smakują posypane tartym oscypkiem. *Jeżeli chcemy przechowywać pierogi, można po wyjęciu zahartować je (po wyjęciu z wrzątku wrzucić na parę minut do zimnej wody), obtoczyć w oleju i zamrozić.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Kontynuując serię blogową o szybkich daniach, dziś chciałbym poruszyć temat sałatek. To także bardzo dobre rozwiązanie, gdy czasu jest mało. Gdy mam upieczoną lub usmażoną pierś kurczaka albo po prostu to, co zostało z niedzielnego pieczonego kurczaka zazwyczaj decyduję się na...
Czytaj więcejCiągłe życie w pośpiechu sprawia, że nie masz na nic czasu? Lubisz gotować, ale zbyt długotrwałe i pracochłonne przyrządzanie potraw gasi cały Twój zapał? Najwyższy czas to zmienić.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Pierogi z kapustą, mięsem i grzybami
Lepienie pierogów, a potem ich zajadanie może okazać się niezłą frajdą. Kluczem do sukcesu i zadowolenia z ich przygotowania jest dobrze zagniecione ciasto. To ono będzie miało wpływ na sprawne lepienie. By zapobiec jego nadmiernemu stwardnieniu, pamiętaj o stopniowym i umiarkowanym dolewaniu wody w trakcie zagniatania. Następnie dobierz pyszne nadzienie. Wydaje się, że największą popularność zyskały w Polsce pierogi ruskie. Niemniej jednak znajdzie się wielu zwolenników innych farszów. Proponujemy szczególnie ten z kapustą, mięsem i grzybami. Do jego przygotowania możesz wykorzystać ugotowaną do miękkości świeżą kapustę lub odciśniętą z nadmiaru soku kapustę kiszoną. Każda dobrze komponuje się z dowolnym rodzajem mięsa. Do wyboru: drobiowe, wołowe, wieprzowe lub mieszane. Należy je drobno pokroić lub zmielić. Suszone grzyby z pewnością dodadzą aromatu całości. Wspomniane składniki wystarczy dokładnie wymieszać i doprawić według uznania. Ugotowane pierogi można podawać z dodatkiem podsmażonej cebulki, boczku lub skwarków. Sprawdź nasz przepis i podziel się swoją opinią!