Składniki
1 szklanka
0.7 szklanki
0.5 łyżeczki
600 gramów
2 sztuki
10 sztuk
1 pęczek
2 sztuki
2 ziarna
3 ziarna
1 szczypta
1 szczypta
30 mililitrów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Umyte mięso pokrój w dużą kostkę i przesmaż w garnku na rozgrzanej oliwie. Warzywa obierz, pokrój na mniejsze kawałki, dodaj do mięsa i smaż razem.
Krok 2
Całość zalej 700 mililitrami wody, dodaj kostki Knorr, grzyby oraz pozostałe przyprawy – liść, ziele oraz pieprz. Gotuj do momentu, gdy mięso będzie miękkie. Następnie mięso, grzyby i warzywa wyjmij z wywaru i wystudź.
Krok 3
Mięso przepuść przez maszynkę do mielenia wraz z warzywami. Grzyby pokrój w cienkie paski, dodaj do mięsa, wymieszaj i dopraw do smaku solą i pieprzem.
Krok 4
Z mąki, wody i soli zagnieć ciasto pierogowe. Rozwałkuj cienko na stolnicy i wytnij krążki przy użyciu szklanki.
Krok 5
Na każdy z krążków nałóż łyżkę farszu i zlep dokładnie brzegi chowając farsz w środku.
Krok 6
Uformowane pierogi wrzucaj na osolony wrzątek i gotuj około 3 minut od momentu wypłynięcia na powierzchnię wody. Podawaj ciepłe z wody lub odsmażane, udekoruj listkami ziół.
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Bulion grzybowy na borowikach leśnych Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste...
Czytaj więcejSuszone grzyby są dobrze wszystkim znanym przysmakiem, który często pojawia się w naszych jadłospisach. Nie wyobrażamy sobie aromatycznych zup, sosów oraz pierogów bez tych leśnych specjałów. Aby grzyby suszone nadawały się do spożycia i zachwycały smakiem, warto zgłębić wiedzę na temat moczenia ich w wodzie i mleku. Jak to zrobić?
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Pierogi z mięsem i grzybami
Niby zwyczajne pierogi z gotowanym mięsem, a jednak znacznie smaczniejsze i dużo bardziej szlachetne. Sekret tego dania tkwi w szczegółach i wyborze odpowiednich dodatków, które zapewniają niepowtarzalne doznania smakowe. Pierogi z mięsem i grzybami suszonymi to jeden z najlepszych sposobów na rozpieszczenie swojego podniebienia.
Dla kogo?
Podejrzewamy, że trudno byłoby znaleźć kogoś, kto nie przepada za tym klasycznym mącznym daniem. Dla fanów tradycyjnych frykasów pierogi z grzybami i mięsem to nie lada rarytas!
Na jaką okazję?
Wystarczy dodatek leśnych grzybów, np. podgrzybków lub borowików, aby najpopularniejszy farsz do pierogów stał się wyjątkowo wykwintny. Pierogi z mięsem i grzybami możesz podać zatem na elegancką kolację lub podczas rodzinnego święta. Okraś je skwarkami z boczku lub cebuli, a biesiadnicy nie będą szczędzić pochwał!
Czy wiesz, że?
Robiąc w domu pierogi z grzybami i mięsem najlepiej od razu przygotować co najmniej dwie porcje, by jedną część zaserwować od razu, a drugą porcję surowych lub podgotowanych pierogów zamrozić – będą doskonałym zapasem na czarną godzinę, gdy nie będziesz mieć czasu na gotowanie.
Dla urozmaicenia:
Pamiętaj, że zarówno mięso jak i grzyby lubią towarzystwo pietruszki oraz dużej ilości czarnego pieprzu. Pierogi z mięsem i grzybami doskonale będą smakować podane do czerwonego barszczu na zakwasie lub – na drugi dzień po ugotowaniu – podsmażone na złoto na patelni.