Składniki
250 gramów
1 sztuka
200 gramów
2 łyżeczki
3 łyżki
120 mililitrów
Przygotowanie krok po kroku
Wartości odżywcze
Krok 1
Mąkę przesiej do miski, dodaj olej i zalej wrzątkiem. Wymieszaj i szczelnie zakryj folią. Odstaw na 15 min. Po tym czasie rozwałkuj i wytnij średniej wielkości krążki za pomocą np. szklanki
Krok 2
Ser przekręć przez maszynkę albo dobrze rozgnieć widelcem, dodaj cukier oraz żółtko. Dobrze wymieszać.
Krok 3
Następnie nałóż na kawałki ciasta i lep pierogi.
Krok 4
Zagotuj w garnku wodę, lekko osól i wrzuć pierogi na wrzątek, a gdy wypłyną na wierzch delikatnie je wyjmij łyżką cedzakową i przełóż na talerz.
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Pierogi z serem
Ślimak, ślimak, pokaż rogi, dam ci sera na pierogi! Któż nie zna tej prostej, wesołej rymowanki? Pora przypomnieć sobie tradycyjne smaki, które niejeden szef kuchni kojarzy z czasem beztroskiego dzieciństwa. Pierogi z serem na słodko to pomysł na obiad, który przypadnie do gustu smakoszom w każdym wieku.
Dla kogo? Pierogi z serem to nie tylko ruskie, bazujące na farszu ziemniaczano-twarogowym. Tym razem na stole wylądują delikatne pierogi z przyjemnym aromatem wanilii. Mniam!
Na jaką okazję? Obiady zazwyczaj podawane są w wersji wytrawnej, więc postawcie na słodką odmianę. Pierogi z serem śmiało możecie serwować w porze podwieczorku albo potraktować nawet jako sposób na deser.
Czy wiesz, że? Mimo że powszechnie pierogi uznawane są za danie typowe dla kuchni polskiej, trwają spory związane z miejscem ich faktycznego pochodzenia. Często mówi się o Chinach jako o kolebce zwyczaju nadziewania ciasta smakowitym farszem.
Dla urozmaicenia: Pierogi z serem warto podawać w towarzystwie owocowego musu, np. truskawkowego lub malinowego.