Składniki
3 łyżki
2 sztuki
1 sztuka
1 szczypta
1 szczypta
1 łyżeczka
5 dekagramów
1 łyżka
2 łyżki
3 łyżki
25 dekagramów
1 łyżka
5 dekagramów
3 szklanki
40 dekagramów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Marchewki obierz, umyj i pokrój w plasterki.
Krok 2
Przygotuj rondel, rozgrzej w nim łyżkę masła*, wsyp migdały i dobrze je zrumień. Dodaj ryż. Przez chwilę smaż go razem z migdałami, energicznie mieszając.
Krok 3
Dodaj marchewkę i rodzynki, zalej całość 3 szklankami ciepłego bulionu. Duś na małym ogniu pod przykryciem przez 20-25 minut.
Krok 4
Umyj i oczyść wątróbkę, pokrój na większe kawałki, oprósz łyżką mąki. Pora pokrój w cienkie krążki.
Krok 5
Na patelni rozgrzej pozostałe masło* i wrzuć pokrojonego pora, duś przez 3 minuty. Przełóż pory do miski. Na tej samej patelni rozgrzej olej i podsmaż na nim wątróbkę na złoty kolor.
Krok 6
Gdy wątróbka będzie rumiana, ponownie wrzucić pory, dopraw całość do smaku 2 łyżkami sosu sojowego, winiakiem, solą, pieprzem oraz odrobiną cukru. Podawaj bezpośrednio po przygotowaniu. *Należy uważać, aby masło nie przypaliło się, inaczej potrawa będzie niesmaczna i niezdrowa.
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Rosół uważany jest za jedną z najszlachetniejszych zup. Pojawia się na stołach w czasie ważnych uroczystości. Rozgrzewa w najchłodniejsze dni i zachwyca wyjątkowym smakiem. W kuchni okazuje się niezastąpiony jako baza dla innych zup i potraw.
Czytaj więcejWigilijne pierogi, kulebiaki, różnorodne krokiety i paszteciki, staropolski bigos oraz łazanki… Te potrawy łączy jedno: wyśmienicie smakują z kapustą kiszoną. Można podawać ją jako dodatek do dania głównego, można wyczarować z niej wyborną zupę.
Czytaj więcej