
Składniki
100 gramów
100 gramów
1 sztuka
1 szklanka
1 łyżeczka
1 szczypta
1 szczypta
350 mililitrów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
W rondelku zagotuj 350 mililitrów wody i rozpuść w niej Bulionetkę drobiową Knorr. Wlej śmietanę i ponownie zagotuj.
Krok 2
Zmniejsz ogień, dodaj topiony ser i podgrzewaj do momentu jego rozpuszczenia.
Krok 3
W następnej kolejności dodaj pokruszony ser pleśniowy, posiekaną natkę i wymieszaj. Dopraw do smaku, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Bulionetka drobiowa Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuPrzygotowywanie posiłków przy użyciu pary wodnej to przepis na posiłek idealny. Soczyste mięsa i chrupiące warzywa z pełnią właściwości odżywczych, ale bez zbędnego tłuszczu – to możliwe! I niezwykle proste w wykonaniu. Duże kulinarne doświadczenie nie jest wymagane!
Czytaj więcejBananowiec to najprostsze ciasto świata! Przygotowanie tego wypieku jest niezwykle szybkie, a efekty zawsze zachwycają. Próbowaliście kiedyś bananowca? Jeżeli nie, to najwyższa pora, by to zmienić! Chcecie poznać sprawdzony przepis, z pomocą którego przygotujecie ten wypiek?
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Sos serowy z sera pleśniowego
Marzysz o niebieskich migdałach? Zamiast tego przygotuj sos z sera blue! Do zimnych przekąsek, chrupkich paluszków i chipsów, krojonych w słupki warzyw: marchewki, papryki, ogórka i selera naciowego, a także do makronu, grzanek i zapiekanek. Ach! A to dopiero początek długiej listy dań, do jakich możesz zaserwować gęsty i niezwykle wyrazisty sos z sera pleśniowego.
Dla kogo?
Zapewne nikogo nie zaskoczymy, twierdząc, że sos serowy z sera pleśniowego będzie hitem wśród fanów tego produktu. Jednak wymieszanie go z bulionetką i śmietaną nieco łagodzi jego charakter, więc zasmakuje także osobom, które „śmierdzących serów” unikały wcześniej, jak ognia. Sos z sera lazur pozwoli zmienić perspektywę!
Na jaką okazję?
Mając w lodówce miseczkę sosu z serem pleśniowym, śmiało możesz zapraszać gości na przyjęcie. Pasuje do niego każda przekąska! To prawdziwy skarb na domowej imprezie, a jeśli zostanie na drugi dzień – rano posmaruj serowym sosem pleśniowym kanapkę z szynką i kiszonym ogórkiem. Będzie smakowała niezwykle oryginalnie.
Czy wiesz, że?
By zrobić ten kremowy przysmak, potrzebujesz sera pleśniowego (np. typy lazur lub gorgonzola), serka topionego, bulionetki i odrobiny przypraw. Możesz dorzucić do sosu z sera pleśniowego świeżo mielony czarny pieprz, jeśli lubisz bardziej ostre smaki lub zieloną pietruszkę, jeśli wolisz ograniczyć ostrość sera.
Dla urozmaicenia:
Odrobina białego wytrawnego wina sprawi, że sos serowy pleśniowy zyska na szlachetności.