Składniki
500 gramów
2 sztuki
150 gramów
300 gramów
2 sztuki
1 sztuka
200 gramów
2 sztuki
0.5 łyżki
1 łyżka
1 szczypta
2 litry
2 łyżki
50 gramów
Przygotowanie krok po kroku
Wartości odżywcze
Krok 1
Z porcji rosołowej i bulionetek Knorr przygotuj wywar.
Krok 2
Dodaj pokrojone ziemniaki, marchewki i gotuj przez 15 minut.
Krok 3
Dopraw zupę majerankiem, kminkiem oraz pieprzem do smaku.
Krok 4
Pokrój boczek w kostkę i podsmaż na patelni. Dodaj do niego poszatkowaną kapustę. Całość duś około 10 minut na małym ogniu, po czym dodaj do zupy.
Krok 5
Pokrój cebulę w kostkę i zeszklij ją na maśle. Następnie dodaj mąkę i tak przygotowaną zasmażką zapraw kapuśniak. Należy uważać, aby masło nie przypaliło się, inaczej potrawa będzie niesmaczna i niezdrowa.
Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieść w lodówce.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Zupa kapuśniak
Chcesz powrócić do tradycyjnej kuchni polskiej, która kryje w sobie głębię smaku i moc najwspanialszych aromatów? Z naszymi recepturami jest to możliwe! Nie szukaj inspiracji w kuchniach świata, tylko spróbuj tego, co jest lokalne i naprawdę pyszne. A kapuśniak to jedno z tych dań, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Ta zupa, choć podawana od lat, ciągle cieszy się ogromną popularnością. Przepis na kapuśniak powinien mieć swoje miejsce w repertuarze każdego kucharza, któremu zależy na podawaniu aromatycznych zup z dodatkiem mięsa. Ważnym składnikiem w tej recepturze jest wędzony boczek. Żeby jak najlepiej wykorzystać jego aromat, podsmaż go na patelni, a następnie przełóż do zupy, nie zapominając o wytopionym tłuszczu. Jeśli chcesz, dodaj do kapuśniaku większą ilość mięsa, np. z żeberek. Sprawdzi się także sztuka mięsa wołowego albo baranina. Przygotuj wszystko, czego potrzebujesz do gotowania i wypróbuj nasz przepis na kapuśniak . Później ciesz się z bliskimi wyjątkowo smacznymi efektami. Kapuśniak czeka na degustację! Spróbujesz?
Dla kogo?
Jeśli lubisz wyraziste smaki, zupa kapuśniak będzie doskonałym wyborem. Wszystko za sprawą licznych przypraw, które znajdziesz w naszej recepturze. Ich aromat jest niezastąpiony w przepisie na zupę kapuśniak. Dopraw potrawę majerankiem, liściem laurowym, zielem angielskim oraz kminkiem. Mielony dodaj jeszcze w trakcie gotowania, a szczyptą ziaren posyp nałożone na talerze porcje kapuśniaku. Zupie z kiszonej kapusty wyrazistości nie brakuje! Kto jeszcze będzie zadowolony z naszej receptury? Wszyscy fani domowych potraw, którzy chcą przypomnieć sobie czasy beztroskiego dzieciństwa. Kapuśniak jak u babci to kwintesencja przepysznych obiadów w gronie rodziny. Wybierz się w podróż do przeszłości dzięki naszej smacznej recepturze! Warto również wspomnieć, że przepis na kapuśniak z kiszonej kapusty należy do jednych z łatwiejszych przepisów. Jeżeli nie czujesz się na siłach, by gotować wyszukane potrawy, to spróbuj tej tradycyjnej zupy i zobaczysz, że przyrządzanie jej jest naprawdę prostym zadaniem.
Na jaką okazję?
Kapuśniak to przepis, który możesz gotować bez specjalnego pretekstu. Z pewnością chętnie będziesz wracać do niego jesienią i zimą. Wersja przepisu na kapuśniak z kapustą kiszoną (gotowana bez warzyw zwana jest w górach kwaśnicą) to dobra inspiracja na obiad w chłodniejsze dni. Rozgrzewający, smaczny, aromatyczny – idealny, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza. Kapuśniak z kiszonej kapusty będzie również dobrą opcją na obiad na kilka dni. Przygotuj duży garnek tej zupy i zaserwuj, kiedy tylko najdzie Cię ochota. Kapuśniak smakuje równie dobrze, gdy jest odgrzewany, ponieważ nie traci swoich właściwości. Aromat i smak pozostają na swoim miejscu i będą zachwycać Cię z każdą zjedzoną łyżką. Zastanawiasz się, czy zupa kapuśniak sprawdzi się na większych uroczystościach? Przychodzimy z odpowiedzią, która jest niezwykle prosta. Oczywiście, że tak! Śmiało zaserwuj aromatyczny kapuśniak na imieninach, urodzinach lub innych wydarzeniach z bliskimi. Każdy podziękuje Ci za taką ucztę smaków. Powodzenia!
Czy wiesz, że?
Chociaż przepis na kapuśniak domowy jest znany w całej Polsce, to w pewnych regionach możemy zjeść go w zupełnie innej formie. Wystarczy wyjechać na Podhale i spróbować tradycyjnej kwaśnicy bez warzyw. Musisz jednak wiedzieć, że ten rodzaj zupy jest wyjątkowo kwaśny i niekoniecznie przypadnie każdemu do gustu. Jeżeli więc wolisz nieco łagodniejsze opcje, to koniecznie spróbuj naszej receptury na zupę kapuśniak. Lekko kwaśna, aromatyczna i bogata w składniki – taka jest właśnie zupa z naszego przepisu. Nikt nie będzie w stanie powiedzieć jej „nie”, gdy pojawi się na talerzach. A może chcesz zaserwować ją w oryginalny sposób? Mamy na to świetny sposób! Zupa kapuśniak bardzo dobrze nadaje się do podania w chlebie. Pamiętaj, by po wydrążeniu miąższu posmarować wnętrze pieczywa roztrzepanym białkiem i krótko zapiec. W ten sposób kapuśniak z kiszonej kapusty nie będzie wsiąkać w miseczkę. Wszyscy goście docenią taki sposób podania. Zaskocz ich przy najbliższej okazji!
Dla urozmaicenia:
Udekoruj kapuśniak świeżym majerankiem albo rozmarynem. To nie tylko aromatyczne dodatki, ale również ozdoby, które sprawią, że danie będzie doskonale się prezentować. Pamiętaj – warstwa wizualna potrawy jest równie istotna! Dlatego odpowiednio udekorowana potrawa to dodatkowo przyjemne doznania estetyczne, które z pewnością zachęcą każdego do spróbowania. Kapuśniak domowy podawaj w dowolnej formie, która jest dla Ciebie najwygodniejsza. Na talerzu, w pieczywie – to do Ciebie należy wybór! Jeśli nie zdecydujesz się na serwowanie potrawy w wydrążonym bochenku, zadbaj o to, by obok talerza z zupą kapuśniak znalazły się grube kromki świeżego pieczywa. Może zdecydujesz się na upieczenie go? Na naszej stronie znajdziesz mnóstwo przepisów, dzięki którym zrobisz domowy chleb lub bułki. Przepis na kapuśniak z takimi dodatkami będzie jeszcze lepszy. Po spróbowaniu naszej receptury koniecznie zostaw swoją opinię o zupie. Napisz, co najbardziej smakowało Ci w kapuśniaku!