Składniki
2 sztuki
1 sztuka
2 sztuki
500 gramów
250 gramów
1.5 litra
1 szczypta
1 łyżka
3 sztuki
2 łyżki
Przygotowanie krok po kroku
Wartości odżywcze
Krok 1
Zagotuj w dużym rondlu nóżki, golonki i kość od szynki. Dodaj bulionetkę drobiową Knorr. Gotuj na wolnym ogniu przez 2 godziny.
Krok 2
Poszatkuj grubo kapustę. Zagotuj w oddzielnym rondlu wodę. Dodaj ocet, kapustę i gotuj przez 2 minuty. Odcedź i odstaw.
Krok 3
Wyjmij nóżki, golonki i kość z rosołu. Ostudź i obierz z tłuszczu. Oddziel mięso od kości, posiekaj i odstaw.
Krok 4
Obierz i pokrój ziemniaki w kostkę. Dodaj do rosołu kapustę, ziemniaki i gotuj przez 30 minut.
Krok 5
Dodaj kminek, pieprz i posiekane mięso, następnie wlej śmietanę. Podawaj zupę posypaną zieloną pietruszką.
Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Na zakończenie serii postów dyniowych chciałbym wspomnieć o jej zastosowaniu w świecie słodkości. Dynię z powodzeniem wykorzystuję w różnego rodzaju wypiekach. Dodatek dyni sprawia, że ciasto staje się wilgotne.
Czytaj więcejPrzekąski, malutkie dania na jeden kęs, podajemy na początku uroczystego obiadu lub przyjęcia. Mają pobudzić apetyt, zaintrygować, zachęcić do kolejnych dań.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Kapuśniak
Kapuśniak to zupa kojarzona w Polsce głównie z górskimi terenami, gdzie nazywana jest kwaśnicą. W tych rejonach gotuje się ją z kiszonej kapusty, na mięsnym wywarze. Do jej przyrządzenia nie używa się innych warzyw, a jako dodatek wykorzystuje się ziemniaki wyłożone na osobnym talerzu. Słowacy i Ukraińcy, przyrządzają własną odmianę tego dania, nazywając ją kapustnicą. Tak naprawdę wariantów kapuśniaku jest wiele, pojawiają się nawet opcje wegetariańskie, w których wywar przyrządza się np. z grzybów. Najpopularniejsze jest jednak wykorzystanie białej kapusty, gotowanej w połączeniu z dwoma rodzajami mięs, np. wieprzowym i wołowym. Do takiej mieszanki dodaje się kminek – popularną do przyprawiania dań z kapusty przyprawę – oraz pietruszkę. Gotową potrawę możesz zaserwować z ulubionym pieczywem: w wersji świeżej lub zgrillowanej na grzanki. Dla jeszcze lepszego efektu – smakowego i wizualnego – warto dodać do niej kiełbasę. Mamy nadzieję, że nasz przepis stanie się dla Ciebie inspiracją do przyrządzenia kapuśniaku. Smacznego!