Składniki
1 sztuka
750 gramów
2 sztuki
1 sztuka
1 sztuka
300 mililitrów
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Wołowinę po dokładnym opłukaniu zalewamy zimną wodą. Dodajemy obraną i umytą włoszczyznę, pokrojone w kostkę marchewki oraz liście laurowe i ziele angielskie. Gotujemy na wolnym ogniu godzinę. W trakcie gotowania dodajemy bulionetkę.
Krok 2
Obcinamy buraczki, odkrawamy im ogonki i kroimy w kostkę. Podobnie kroimy obrane ziemniaki. Dodajemy je do wywaru.
Krok 3
Liście i łodygi dokładnie płuczemy, drobno szatkujemy i dodajemy do zupy gdy warzywa będą miękkie. Gotujemy jeszcze 5-10 minut.
Krok 4
Zabielamy zupę zahartowaną śmietaną.
Krok 5
Doprawiamy do smaku octem lub sokiem cytrynowym. Smacznego!
Dobra rada:
Botwinka nie musi kojarzyć się wyłącznie z zupami – spróbuj sałatek z jej dodatkiem!
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Bulionetka wołowa Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuPodobne przepisy
Jeszcze kilka lat temu sushi uznawano za egzotyczny przysmak, którego w Polsce skosztować można było tylko w nielicznych restauracjach, specjalizujących się w tej japońskiej potrawie. Z biegiem czasu lokali z sushi pojawiało się coraz więcej, w tym momencie serwowane bywa w licznych food truckach, a apetyczne rolki można zjeść nawet w biegu.
Czytaj więcejNuggetsy to pyszne chrupiące kąski, które w szybki sposób można przygotować w domu. Najlepiej smakują w towarzystwie aromatycznych sosów i frytek. Jesteście ciekawi, jak zrobić domowe nuggetsy? Koniecznie zostańcie z nami i poznajcie kilka wskazówek, które pozwolą Wam cieszyć się smakiem nuggetsów w pysznej panierce.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Botwinka
Delikatna botwinkowa zupa, którą można serwować na ciepło oraz w formie chłodnika. Bez problemów dopasujesz ją do upodobań swoich oraz wszystkich smakoszy, których postanowisz uraczyć botwinką. Botwinka prezentuje się bardzo apetycznie, ale lepiej nie zakładać do posiłku białych koszul. Szukasz przepisu na botwinę, który po kolei wyjaśnia, jak zabrać się to pyszne danie? Jesteś we właściwym miejscu!
Dla kogo? Do przygotowania zupy botwinki użyj wywaru mięsnego, ale dobrze pasuje też bulion warzywny. Jej doskonałym smakiem mogą cieszyć się więc zarówno fani mięsa, jak i diet roślinnych. Botwinkę oraz buraki gotuj, aż zmiękną. Dobrym pomysłem będzie wcześniejsze podduszenie ich z niewielką ilością wody i sokiem z cytryny albo octem jabłkowym. Dzięki temu zachowają swój naturalnie różowy kolor. Część warzyw możesz dodać do gotowania botwinki pod koniec - będą stanowiły chrupiące urozmaicenie.
Na jaką okazję? Przepis na botwinkę warto mieć pod ręką, gdy chcesz zaskoczyć swoich gości. Zupa z buraków to nie tylko wigilijny barszcz czerwony z uszkami! Smakowite eksperymenty czekają.
Czy wiesz, że? Jak zachować piękny kolor botwinki? Przepis to jedno, ale pamiętaj: nie dopuść do tego, by zupa się zagotowała. Spowoduje to jej brunatnienie. Botwinkę wykorzystaj w całości, nie wyrzucaj liści, tylko drobno pokrojone dodaj do wywaru. Zabiel śmietaną 22% albo 18%. Twoja zupa botwinkowa będzie wtedy nieco delikatniejsza.
Dla urozmaicenia: Botwinkę podaj z jajkiem na twardo, sadzonym lub też z młodymi ziemniakami. Lekko kwaśny smak botwiny dobrze będzie współgrał z plastrem twarogu. Serwuj zupę z łyżką śmietany albo jogurtu naturalnego, udekorowaną koperkiem, szczypiorkiem lub listkiem botwinki. Smacznego!