Składniki
1 kilogram
1 opakowanie
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
3 sztuki
1 pęczek
2 sztuki
1 łyżka
2 łyżki
200 mililitrów
1 szczypta
1 szczypta
2 sztuki
2 sztuki
1 sztuka
1 pęczek
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Włóż kości rosołowe do dużego garnka i zalej ok. 2 litrami zimnej wody. Dodaj włoszczyznę, przyprawy i gotuj na małym ogniu ok. 40 minut.
Krok 2
Pokrój ziemniaki w drobną kostkę i wrzuć do rosołu.
Krok 3
Oczyść botwinkę i pokrój ją drobno wraz z buraczkami. Następnie dodaj ją, wraz z lubczykiem, do gotującego się rosołu, po czym gotuj na małym ogniu przez około 20 minut.
Krok 4
Dopraw zupę torebką Barszczu czerwonego Knorr, co zdecydowanie wzmocni smak i poprawi kolor. Zrób zasmażkę z mąki i masła, a następnie dodaj do zupy, dokładnie wymieszaj i zagotuj. Należy uważać, aby masło nie przypaliło się, inaczej potrawa będzie niesmaczna i niezdrowa.
Krok 5
Wlej śmietanę i ponownie wymieszaj.
Krok 6
Dopraw zupę do smaku cukrem, pieprzem, wyciśniętym czosnkiem i sokiem z cytryny. Podawaj z połówkami jajek na twardo oraz świeżo posiekanym koperkiem.
Dobra rada:
Botwinka nie musi kojarzyć się wyłącznie z zupami – spróbuj sałatek z jej dodatkiem!
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Barszcz czerwony Ulubione Smaki Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuRosół uważany jest za jedną z najszlachetniejszych zup. Pojawia się na stołach w czasie ważnych uroczystości. Rozgrzewa w najchłodniejsze dni i zachwyca wyjątkowym smakiem. W kuchni okazuje się niezastąpiony jako baza dla innych zup i potraw.
Czytaj więcejWigilijne pierogi, kulebiaki, różnorodne krokiety i paszteciki, staropolski bigos oraz łazanki… Te potrawy łączy jedno: wyśmienicie smakują z kapustą kiszoną. Można podawać ją jako dodatek do dania głównego, można wyczarować z niej wyborną zupę.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Botwinka
Delikatna botwinkowa zupa, którą można serwować na ciepło oraz w formie chłodnika. Bez problemów dopasujesz ją do upodobań swoich oraz wszystkich smakoszy, których postanowisz uraczyć botwinką. Botwinka prezentuje się bardzo apetycznie, ale lepiej nie zakładać do posiłku białych koszul. Szukasz przepisu na botwinę, który po kolei wyjaśnia, jak zabrać się to pyszne danie? Jesteś we właściwym miejscu!
Dla kogo? Do przygotowania zupy botwinki użyj wywaru mięsnego, ale dobrze pasuje też bulion warzywny. Jej doskonałym smakiem mogą cieszyć się więc zarówno fani mięsa, jak i diet roślinnych. Botwinkę oraz buraki gotuj, aż zmiękną. Dobrym pomysłem będzie wcześniejsze podduszenie ich z niewielką ilością wody i sokiem z cytryny albo octem jabłkowym. Dzięki temu zachowają swój naturalnie różowy kolor. Część warzyw możesz dodać do gotowania botwinki pod koniec - będą stanowiły chrupiące urozmaicenie.
Na jaką okazję? Przepis na botwinkę warto mieć pod ręką, gdy chcesz zaskoczyć swoich gości. Zupa z buraków to nie tylko wigilijny barszcz czerwony z uszkami! Smakowite eksperymenty czekają.
Czy wiesz, że? Jak zachować piękny kolor botwinki? Przepis to jedno, ale pamiętaj: nie dopuść do tego, by zupa się zagotowała. Spowoduje to jej brunatnienie. Botwinkę wykorzystaj w całości, nie wyrzucaj liści, tylko drobno pokrojone dodaj do wywaru. Zabiel śmietaną 18%. Twoja zupa botwinkowa będzie wtedy nieco delikatniejsza.
Dla urozmaicenia: Botwinkę podaj z jajkiem na twardo, sadzonym lub też z młodymi ziemniakami. Lekko kwaśny smak botwiny dobrze będzie współgrał z plastrem twarogu. Serwuj botwinkę z łyżką śmietany albo jogurtu naturalnego, udekorowaną koperkiem, szczypiorkiem lub listkiem botwinki. Smacznego!